Notiks seminārs par jaunākajām tendencēm cīņā pret viltošanu un pirātismu 16.05.2017


2017. gada 16. maijā VID notiks seminārs „Jaunākās tendences viltošanas un pirātisma apkarošanā”, kurā VID Muitas pārvaldes un Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (turpmāk – ENAP) darbiniekus apmācīs cīņai ar viltotu zīmolu produktu un pirātisma izplatību Latvijā. Semināra mērķis ir vērst uzmanību uz efektīvu metožu izmantošanu, lai novērstu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumus.

Kā uzsver Latvijas Republikas Patentu valdes direktors Sandris Laganovskis, mūsdienu straujas tehnoloģiju attīstības ietekmē viltojumi vairs nav tik viegli atšķirami no oriģinālprecēm, tieši tāpēc ir nepieciešams pastiprināti izglītot sabiedrību par intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības nozīmi, nodrošināt apmācības darbiniekiem, kas iesaistīti noziegumu apkarošanā cīņā pret viltošanu un pirātismu: „Jāatzīmē, ka mūsdienās vilto ne tikai dārgas modes preces, bet arī ikdienas lietošanai domātas, kas potenciāli var apdraudēt iedzīvotāju veselību un drošību – sākot no ķermeņa kopšanas līdzekļiem, rotaļlietām, elektroiekārtām, viltotām saulesbrillēm, kas var sabojāt redzi, beidzot ar automašīnu rezerves detaļām. Aizvien lielāka problēma visā pasaulē ir viltotu zāļu nokļūšana legālas piegādes ķēdē.”

Kā norāda VID ģenerāldirektora vietnieka muitas jomā, Muitas pārvaldes direktora p.i. Ingrīda Gulbe-Otaņķe, viltoto preču izplatīšanas apkarošana kļuvusi par muitas dienestu ikdienu, jo pieaug patērētāju vēlme par lētu naudu iegādāties luksuspreču pakaļdarinājumus, un ir negodprātīgi komersanti, kas lielākas peļņas gūšanai, tirgo zemas kvalitātes plaši pazīstamu zīmolu atdarinājumus: „Lai pasargātu iedzīvotājus no viltojumiem, kas varētu būt bīstami veselībai, un aizsargātu iekšējo tirgu, nepieciešama profesionāla, koordinēta un mērķtiecīgā pieeja šo draudu novēršanai, un šādu semināru rīkošana ir apliecinājums tam, ka notiek intensīvs darbs viltoto preču fenomena apkarošanā”.

Pētījumos, kas veikti ar Eiropas Intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu novērošanas centra palīdzību, aprēķināts, ka tirgū esošo viltoto preču dēļ katru gadu deviņās nozarēs tiek zaudēti vairāk nekā 48 miljardi euro jeb 7,4% no kopējā pārdošanas apjoma. Zaudētie pārdošanas apjomi ir cēlonis gandrīz 500 000 tieši vai netieši zaudētu vai neradītu darbavietu šajās nozarēs Eiropas Savienībā.

Kā norāda Sandris Laganovskis: “Apmācības ir laba prakse, kas nākotnē palīdzēs aizsargāt patērētājus no bīstamām precēm un to iegādāšanās, tādējādi novēršot kaitējumu veselībai, ko var radīt viltotu preču lietošana.”

Semināru rīko Latvijas Republikas Patentu valde sadarbībā ar VID Muitas pārvaldi un ENAP. Seminārā ar lekcijām uzstāsies Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja, Eiropas Komisijas, Latvijas institūciju un citu valstu organizāciju eksperti, kas ir iesaistīti cīņā pret viltošanu un pirātismu.


#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jebkāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Evita Teice-Mamaja

VID Sabiedrisko attiecību daļa

tālr. 67122668, 26351438

e-pasts: komunikacija@vid.gov.lv

         

 

Santa Lozda

Patentu valde

Informācijas resursu nodaļa

Tālr.: 67227310

E-pasts: santa.lozda@lrpv.gov.lv

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.