Tavai medijpratībai − LV portālā jauns temats 08.01.2018


 

Viltus ziņas. Fenomens, ar kuru nav saskāries vien retais. To mērķis ir manipulēt ar lasītāju, izmantojot nepatiesus vai daļēji nepatiesus faktus un tos pasniedzot kā ziņas. Kā atpazīt maldinošas fotogrāfijas, video vai tekstu? LV portālā − noderīgi skaidrojumi.

 

Lasītāju nekritiska attieksme pret ziņu avotiem ir viltus ziņu izplatības pamatā. Sociālo portālu dominances laikmetā, kad paši lietotāji tās izplata zibens ātrumā, aktuāls ir jautājums − kas ir tas pretsvars, ko likt pretī, lai sabiedrībai nodrošinātu arī kvalitatīvu demokrātisko diskursu, raksta LV portāls.

 

Par problēmām, kuras rada maldinošas informācijas izplatība, īpaši daudz spriests tieši pēdējos gados – saistībā ar tādiem politiskajiem procesiem kā ASV prezidenta vēlēšanas un Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības, kā arī Eiropas migrantu krīze.

 

Kā attiekties pret viltus ziņu fenomenu un kāda ir tā ietekme uz sabiedrisko domu? Kam pievērst uzmanību, lai atpazītu maldinošu informāciju, un kā izvērtēt to satura kvalitāti?

 

Iesakām! Skaidrojumi, infografikas, viedokļi, diskusijas un citas pulikācijas LV portālā.
 

 

Papildinformācijai:

 

Santa Sāmīte

Oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis”

Komunikācijas speciāliste

T.: +371 67310675

santa.samite@lv.lv

www.lv.lv

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.