Uzņēmumu reģistrā vairs nav jāiesniedz izziņa par nodokļu parādu neesamību 23.03.2011


Likvidējot sabiedrību, Uzņēmumu reģistrā (UR) vairs nav jāiesniedz izziņa no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) par nodokļu parādu neesamību. UR ir vienojies ar VID par savstarpēju sadarbību, lai nodrošinātu minētās normas izpildi, neiesaistot privātpersonas.

Saņemot likvidējamā nodokļu maksātāja pieteikumu par likvidācijas pabeigšanu, pirms tā izslēgšanas no konkrētā publiskā reģistra UR elektroniski pieprasa no VID izziņu par nodokļu maksājumu samaksu.

UR regulāri sadarbojas ar valsts pārvaldes iestādēm par nepieciešamo datu apmaiņu. Kopš 2008. gada komersantu gada pārskatus VID piecu darba dienu laikā elektroniski nodod UR. Savukārt, reģistrējot jaunu uzņēmumu, vienlaikus ar reģistrācijas dokumentiem UR var iesniegt pieteikumu mikrouzņēmuma nodokļa vai pievienotās vērtības nodokļa maksātāja statusa iegūšanai. UR pieteikumus nodod VID lēmuma pieņemšanai. Kopš pērnā gada sākuma, izmantojot Iedzīvotāju reģistra datus, ziņas par personas nāvi UR aktualizē automātiski. UR tiešsaistē apmainās ar informāciju arī ar citiem reģistriem.

Informāciju sagatavoja LR Uzņēmumu reģistrs
T.67031827, mob. 26485232, e-pasts liga.brice@ur.gov.lv
www.ur.gov.lv
http://twitter.com/uznemumureg

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.