Latvijas un Igaunijas tieslietu ministru kopīgais paziņojums 21.08.2018


Otrdien, 21. augustā, Latvijas un Igaunijas valdības kopīgajā paziņojumā ir norādījušas, ka Igaunija un Latvija piemin okupācijas režīmu upurus un novērtē sadarbību vēsturiskā mantojuma saglabāšanā un skaidrošanā, lai nodrošinātu mūsu valstu neatkarību, demokrātiju un tiesiskumu.

Latvijas un Igaunijas tieslietu ministri uzsver, ka ir svarīgi risināt jautājumus par padomju okupācijas radīto zaudējumu  aprēķināšanu un iespēju izpētīt iespējas saņemt zaudējumu atlīdzināšanu no Padomju Savienības pēcteces valsts - Krievijas Federācijas.

Igaunijas tieslietu ministrs iepazīstināja Latvijas tieslietu ministru ar juridisko pētījumu no starptautisko tiesību prizmas jautājumā par iespējamo tālāko virzību.

Latvijas tieslietu ministrs norādīja iespējamās darbības, lai risinātu šo jautājumu Apvienoto Nāciju Organizācijas līmenī.

Latvijas un Igaunijas tieslietu ministri no tiesiskuma un starptautisko tiesību skatu punkta atzīst, ka ir svarīgi sadarboties jautājumā par padomju okupācijas seku interpretāciju, lai padomju okupācijas upuru un mūsu tautu pusē būtu taisnīgums, turklāt Latvijas un Igaunijas Tieslietu ministrijas turpinās sadarboties un dalīties ar informāciju un zināšanām.

 

 

Dzintars Rasnačs

Urmas Reinsalu

 

 

Rīgā, 2018. gada 21.augustā

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.