Tieslietu ministre iesniedz valdībai informatīvu ziņojumu ar izvērtējumu par VDK darbiniekiem likumos noteikto ierobežojumu saglabāšanu 27.04.2005


Tieslietu ministre Solvita Āboltiņa trešdien, 27.aprīlī, ir parakstījusi un iesniegusi izskatīšanai valdībā starpinstitucionālas darba grupas sagatavotu informatīvo ziņojumu „Par VDK štata un ārštata darbiniekiem, kā arī VDK informatoriem likumos noteikto ierobežojumu nepieciešamības un pamatotības izvērtējums”.

Informatīvais ziņojums ir sagatavots atbilstoši likuma „Par bijušās Valsts drošības komitejas dokumentu saglabāšanu, izmantošanu un personu sadarbības fakta ar VDK konstatēšanu” pārejas noteikumos valdībai dotajam uzdevumam līdz 2005.gada 1.jūnijam izvērtēt VDK štata un ārštata darbiniekiem, kā arī VDK informatoriem likumos noteikto ierobežojumu nepieciešamību un pamatotību.

Minētā uzdevuma izpildi valdība deleģēja Tieslietu ministrijai. Ministrija 2004.gada 6.septembrī izveidoja starpinstitucionālu darba grupu valdībai dotā uzdevuma izpildei.

Darba grupa informatīvajā ziņojumā secinājusi, ka ierobežojumi saglabājami likumā „Par tiesu varu”, likumā „Par valsts noslēpumu”, Valsts drošības iestāžu likumā, Militārā dienesta likumā, likumā „Par valsts pensijām”, likumā „Par privatizācijas sertifikātiem.

Darba grupa nav paudusi savu viedokli par ierobežojumu saglabāšanu vai nesaglabāšanu Pilsonības un Repatriācijas likumos, norādot, ka tas ir politiski lemjams jautājums.

Pretēji darba grupas viedoklim, S.Āboltiņa uzskata, ka ierobežojumi ir saglabājami arī Prokuratūras likumā, Pilsētas domes, novada domes un pagasta padomes vēlēšanu likumā, Saeimas vēlēšanu likumā, kā arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā. Ministre uzskata, ka par ierobežojumu atcelšanu šajos likumos var lemt vienīgi politiski, ja kāds politiskais spēks to izvirza par savu iniciatīvu.

Darba grupa savos secinājumos norāda, ka noteiktie ierobežojumi nebūtu saglabājami Diplomātiskā un konsulārā dienesta likumā, Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā, Valsts civildienesta likumā, Valsts kontroles likumā, likumā „Par policiju”, likumā „Par Valsts ieņēmumu dienestu”, un Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.