Tieslietu ministrs atzinīgi vērtē Tiesu administrācijas darbu Tieslietu sistēmas modernizēšanā 09.08.2017


Trešdien, 9.augustā, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs darba vizītē apmeklēja Tiesu administrāciju, lai iepazītos ar iestādes darbu un plānotajām novitātēm e-pakalpojumu un Tiesu iestāžu informācijas sistēmas uzlabošanā.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs uzsver: “Esmu gandarīts par iestādes īstenotajām inovācijām, veicinot Tieslietu sistēmas e-pakalpojumu pieejamību sabiedrībai, un īpašu pateicību vēlos paust galvenajiem attīstības virzītājiem – Latvijas uzņēmēju organizācijām - Ārvalstu investoru padomei Latvijā, Latvijas Komercbanku asociācijai, Latvijas Darba devēju konfederācijai un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai”.

Tiesu administrācijas direktors Edvīnu Balševics vizītes laikā iepazīstināja ar  tiesu e-pakalpojumiem, kas izvietoti vietnē www.manas.tiesas.lv.  Tika prezentēts arī projekts, kura ietvaros plānots pilnībā pāriet uz elektronisku lietu, e-tiesnesi, blokķēžu datubāzes izmantošanu, robotizāciju un lielapjoma datu apstrādi procesu analīzei.

“Brīdī, kad arvien vairāk analizē katru darbību, ko veic tiesās, kad ir nepieciešams izsekot un pamatot katra eiro izdošanu tiesiskuma nodrošināšanai, kļūs nepieciešama jauna un efektīva pieeja tiesiskuma nodrošināšanai. Ir jāizmanto pieejamie datu resursi un jāizmanto iespējas, kuras sniedz jaunās digitālās tehnoloģijas. Lēmumiem, kurus pieņem attiecībā uz tieslietu sistēmu, ir jābūt pamatotiem ar datiem, procesus ir jācenšas automatizēt un gadiem uzkrātā informācija ir jāizmanto jaunu un efektīvu pakalpojumu, arī mākslīgā intelekta attīstīšanai. Inovāciju mērķis ir attīstīt valsts iestāžu kompetences atbilstoši nākotnes vajadzībām, veicinot sadarbību, efektivitāti un izcilību, kas nodrošinās sabiedrības pieejamību tiesu e-pakalpojumiem un netiešā veidā pozitīvi ietekmēs arī uzņēmējdarbības vides sakārtošanu”, atzīst Tiesu administrācijas direktors Edvīns Balševics.

 

Papildu informācija:

Tiesu administrācija ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša tiešās pārvaldes valsts pārvaldes iestāde, kas organizē un nodrošina rajonu (pilsētu) tiesu, apgabaltiesu un zemesgrāmatu nodaļu administratīvo darbu.

 

 

Alise Adamane

Tieslietu ministrijas

Komunikācijas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: 67036920

E-pasts: Alise.Adamane@tm.gov.lv

 

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.