TM: pirmo reizi sadarbības līgums tieslietās tiks parakstīts tiešsaistē 13.06.2018


Trešdien, 13. jūnijā, Latvijas Republikas tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs parakstīs saprašanās memorandu ar Horvātijas Republikas tieslietu ministru Draženu Bošnjakoviču (Dražen Bošnjaković) par divpusējo sadarbību tieslietu jomā starp Latvijas un Horvātijas Tieslietu ministrijām.

Pirmo reizi Tieslietu ministrijas vēsturē memorands starp divām valstīm tiks parakstīts ar  videokonferences starpniecību. Tā ir unikāla pieredze, kuru, pateicoties modernajām tehnoloģijām, ar laiku plānots izmantot aizvien biežāk.

Abu valstu tieslietu ministri videokonferences laikā parakstīs saprašanās memorandu par turpmāko pārrobežu sadarbību. Memorands paredzēs ciešāku sadarbību starp abu valstu ministrijām un pieredzes apmaiņu, piemēram, tiesu sistēmas modernizācijā, tiesu darba efektivitātes paaugstināšanā, tiesnešu un tieslietu speciālistu apmācībā, e-tiesiskuma sekmēšanā, bezmaksas juridiskās palīdzības jomā, tai skaitā kompetento personu izglītībai un apmācībai, kvalitātes nodrošināšanas mehānismā, kā arī probācijas un ieslodzījuma vietu sistēmas efektīvā pārvaldībā.

Tiešsaistes videokonferenču organizēšana Latvijā kļūst aizvien pieprasītāka, jo būtiski tiek ekonomēts ne tikai laiks vizīšu organizēšanai, bet arī iestādes budžets. Par piemēru var ņemt līdzšinējo praksi Latvijas tiesās, kur ar videokonferences starpniecību notiek lietu izskatīšana tiesas sēžu laikā.

 

Lana Mauliņa

Tieslietu ministrijas

Komunikācijas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: 67036738;

E-pasts: Lana.Maulina@tm.gov.lv

 

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.