Covid - 19 12.05.2020


 

Valstī izsludināta ārkārtējā situācija ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību.

Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā - aktualitātes par COVID-19  atrodama informācija iedzīvotājiem, ārstiem, ceļotājiem, un pasākumu rīkotājiem, apkopoti vizuālie materiāli, mediju sižeti un ekspertu viedokļi, kā arī pieejama informācija angļu valodā. Informācija tiek regulāri aktualizēta.

 

INFO UN PALĪDZĪBAS TĀLRUŅI

Informatīvais diennakts tālrunis ar Covid-19 saistīto jautājumu noskaidrošanai - 8345

Visi aktuālie tālruņi un informācija - atrodama mājaslapā covid19.gov.lv

  • SPKC informatīvais tālrunis 67387661. Darbadienās no 8:30 - 21.00, brīvdienās 8:30 -21.00.

  • Ārvalstīs ārkārtas situācijā nonākušajiem zvanīt uz Konsulārās palīdzības diennakts tālruni +371 26337711

  • PTAC konsultācijas par atceltajiem ceļojumiem, pasākumiem +371 65452554 (darba dienās P-C no pl.8.15-17. P no pl.8.15-15.45) (tiek izvērtēta iespēja mainīt darba laiku)

  • Valsts robežsardzes diennakts informatīvais tālrunis uzziņām par valsts robežas šķērsošanu 67075616

 

Svarīga informācija par ceļošanu, izglītības pasākumiem, pulcēšanās ierobežojumiem, drošības pasākumiem un citiem jautājumiem

 

        

Piesakies uz saņem eParaksts mobile ar bezmaksas kurjera starpniecību vai paraksti līgumu attālināti ar eID karti (www.eparaksts.lv)

 

Informācija par dokumentu un klientu pieņemšanu  Datu valsts inspekcijā

Informācija par dokumentu un klientu pieņemšanu Uzņēmumu reģistrā

Informācija par dokumentu un klientu pieņemšanu Patentu valdē

Informācija par dokumentu un klientu pieņemšanu Maksātnespējas kontroles dienestā

Informācija par dokumentu un klientu pieņemšanu Valsts probācijas dienestā

Informācija par dokumentu un klientu pieņemšanu Valsts zemes dienestā

Informācija par dokumentu un klientu pieņemšanu Valsts valodas centrā

Informācija par dokumentu un klientu pieņemšanu Tiesu administrācijā

Informācija par dokumentu un klientu pieņemšanu Juridiskās palīdzības administrācijā

Informācija par dokumentu un klientu pieņemšanu Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijā

 

 

Informācija par dokumentu un klientu pieņemšanu VAS "Latvijas Vēstnesis"

Informācija par dokumentu un klientu pieņemšanu Notāru padomē

Informācija par dokumentu un klientu pieņemšanu Tiesu izpildītaju padomē

Informācija par dokumentu un klientu pieņemšanu Advokātu padomē

 

Biežāk uzdotie jautājumi


Kāda ir inficēto personu un apkārtējo personas datu aizsardzība? 

Personas datu apstrāde ir jāveic tā, lai tā kalpotu cilvēkam, nevis veicinātu paniku, vairojot puspatiesības un pieņēmumus, turklāt personas datu aizsardzībai nav jābūt šķērslim, kas kavētu efektīvu cīņu ar, piemēram Covid-19 vīrusa izplatību, bet gan jāspēj novērst nesamērīgu informācijas izplatīšanu par konkrētām saslimušām vai riska grupā esošām personām.

Datu valsts inspekcija skaidro, ka gadījumā, ja informācija par pasažieru kontaktinformāciju tiek nodota atbildīgajām iestādēm, kad konstatēts, ka vismaz viena persona ir inficējusies ar Covid-19, šī darbība kalpo sabiedrības interešu ievērošanai, proti, nodrošināt infekcijas slimības izplatības ierobežošanu, informēt sabiedrību par iespējamajiem riskiem, un tā tiek veikta, lai aizsargātu personas veselību.

Arī darba devējs, lai nodrošinātu sabiedrības intereses un citu darbinieku un klientu veselību, var iegūt no darbiniekiem informāciju, vai darbinieki pēdējo 14 dienu periodā bijuši ārvalstīs un vai bijuši kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām.

 

Biežāk uzdotajiem jautājumiem par personas datu apstrādi un Covid-19

 

Vai drīkst trešajām personām nodot un sociālajos tīklos publicēt aizdomas, ka kāda persona ir inficējusies ar Covid-19?

Ja tiek izpausts personas vārds, uzvārds un cita identificējoša informācija, neapšaubāmi tiek pārkāptas personas tiesības uz privātumu un datu aizsardzību. Šāda informācija ir jānodod tikai atbildīgajām iestādēm.

 

Kāda atbildība paredzēta par viltus ziņu izplatīšanu? 

Viltus ziņu gadījumā personas var tikt apsūdzētas pēc Krimināllikuma 231.panta. Internets un digitālā vide juridiski nav nodalīta no reālās vides. Internetā pastāv tie paši noteikumi, kas reālajā vidē. Arī viltus ziņu izplatīšana tiek identificēta kā huligānisms, traucējot sabiedrisko mieru, kas paredz kriminālatbildību un atsevišķos gadījumos - administratīvo atbildību.

 

Vai darba devējs drīkst dalīties ar informāciju, kas neidentificē personas atrašanās vietu, lai pasargātu citus no inficēšanās?

Uzņēmumum vai iestādei jāinformē SPKC, un iestāde norādīs uz nepieciešamo darba dēvēja rīcību. Publiska darbinieka vārda un uzvārda paziņošana citiem darbiniekiem nebūtu samērīga. Šajā situācijā galvenais ir apziņot darbiniekus, informēt par faktu un pasākumiem. Ja persona ir informējusi darba dēvēju attālināti, darba dēvējam nav jāinformē par to darbinieki, jo tiem nebija saskarsmes ar noteikto personu. Personas atrašanās vieta arī personas dati, kas identificē personu. Ja norādīsies konkrētu dzīvokli, kur persona dzīvo, tad noteikti identificēsiet arī personu


Par dzimtsarakstu nodaļu darbu

Pašvaldību dzimtsarakstu nodaļas klātienē nodrošina dzimšanas un miršanas fakta reģistrāciju, tomēr savu apmeklējumu vēlams pieteikt telefoniski vai pa e-pastu.  Pašvaldību dzimtsarakstu nodaļu kontaktinformācija atrodama ŠEIT.

Iesniegumus arhīva jautājumos par atkārtotām civilstāvokļa aktu apliecībām un izziņām dzimtsarakstu nodaļas pieņem elektroniski, izmantojot portālus www.latvija.lv vai www.epakalpojumi.lv. Vairāk informācijas ŠEIT.

Iesniegumus laulību reģistrācijai šobrīd var nosūtīt izvēlētajai dzimtsarakstu nodaļai tikai elektroniski, ja iesniegumu par laulības noslēgšanu ar drošu elektronisko parakstu ir parakstījušas abas personas, kas laulību vēlās noslēgt. Vairāk informācijas ŠEIT.

 

Informācija par laulību, dzimšanas un miršanas faktu reģistrēšanu ārkārtējās situācijas laikā 

Jautājumi un atbildes par tiesu procesu norisi atbilstoši likumam "Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību"

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.