Atzinumi par pretošanās kustības dalībniekiem 21.06.2013


Saskaņā ar likuma „Par nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu” Tieslietu ministrija sniedz atzinumus par nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusa piešķiršanu.
Tieslietu ministrija atzinumu sniedz, pamatojoties uz oficiālu valsts iestāžu izdotiem dokumentiem, kuros ietvertā informācija apliecina šādu personas darbību, piemēram, Augstākās tiesas vai prokuratūras izdotu reabilitācijas apliecību.
Nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu piešķir pašvaldība, kas veikusi personas reģistrāciju dzīvesvietā, pamatojoties uz šādiem dokumentiem:

  1. Latvijas valsts arhīvu vai citu valstu arhīvu izsniegtu dokumentu par darbību nacionālās pretošanās kustībā;
  2. Latvijas Republikas tiesas spriedumu, ar kuru tiesa konstatē faktu par attiecīgās personas darbību nacionālās pretošanās kustībā, gadījumos, kad arhīvos nav saglabājušies šo faktu apliecinoši dokumenti;
  3. Tieslietu ministrijas atzinumu.

Ja darbošanās nacionālās pretošanās kustībā fakts tiek apliecināts ar Latvijas valsts arhīvu vai citu valstu arhīvu izsniegtu dokumentu vai ar Latvijas Republikas tiesas spriedumu, Tieslietu ministrijas atzinums par nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusa piešķiršanu nav nepieciešams.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.