Nozares ziņas


Latvijā tiekas 9 Eiropas valstu tiesībaizsardzības iestāžu pārstāvji, lai dalītos labākajā praksē viltojumu apkarošanā

23.05.2018 Aptuveni 2,5% no pasaulē saražotās produkcijas tiek viltota, liecina Eiropas Intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu novērošanas centra (EU Observatory) pētījumu dati. Viltoto preču un pirātisma apkarošana ir liels izaicinājums, ar kuru ikdienā saskaras tiesībaizsardzības iestādes visā pasaulē.

Pārstāvji no 17 Centrāleiropas un Baltijas valstīm dalās pieredzē ar intelektuālā īpašuma stratēģiju izstrādi un ieviešanu valstu praksē

18.05.2018 Patentu valde sadarbībā ar Pasaules Intelektuālā īpašuma organizāciju š.g. 9.-10. maijā rīkoja Centrāleiropas un Baltijas valstu reģionālo semināru “Intelektuālā īpašuma stratēģiju izstrāde un ieviešana valstu praksē”, kurā piedalījās nacionālo valstu intelektuālā īpašuma iestāžu vadītāji un eksperti no 17 valstīm.

Baltijas tiesu eksperti pulcējas Rīgā

17.05.2018 Šonedēļ no 17.maija līdz 18.maijam Valsts tiesu ekspertīžu birojā notiek Otrā Baltijas valstu tiesu ekspertu sanāksme par bioloģisko un ķīmisko objektu izpēti. Uz sanāksmi pulcējas tiesu eksperti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tiesu ekspertīžu laboratorijām.

VTEB vadītāja piedalās ENFSI ikgadējā sanāksmē Budapeštā

16.05.2018 Valsts tiesu ekspertīžu biroja (VTEB) vadītāja M.Čentoricka piedalās Eiropas Tiesu ekspertīžu iestāžu asociācijas (ENFSI) dalīborganizāciju vadītāju ikgadējā sanāksmē, kas šogad no 15. līdz 18.maijam notiek Budapeštā, Ungārijā.

Tiesu prakses apkopojums par līdzsvaru starp tiesībām uz informāciju un Eiropas Savienības pamattiesībām

16.05.2018 Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2004/48 / EK (2004. gada 29. aprīlis) par intelektuālā īpašuma tiesību piemērošanu (IPRED) 8. panta 1. punktu Eiropas Savienības dalībvalstu kompetentās iestādes tiesvedības kontekstā, atbildot uz prasītāja pamatotu un samērīgu prasību, var pieprasīt pārkāpējam sniegt informāciju par precēm vai pakalpojumiem, ar kurām tiek pārkāptas intelektuālā īpašuma tiesības, kā arī pieprasīt informāciju par to izcelsmi un izplatīšanas tīkliem.

Administratora pretendenta eksāmenu nokārtojuši un amatā iecelti 8 maksātnespējas procesa administratori

09.05.2018 Maksātnespējas administrācija (MNA) 2018.gada aprīlī rīkoja administratora pretendentu eksāmenu, kuru bija tiesības kārtot 26 personām. Visas trīs eksāmena daļas nokārtoja un amatā iecelti astoņi maksātnespējas procesa administratori.

Ar praktiskām nodarbībām ieslodzītajiem tiek dota iespēja attīstīt darbam noderīgas prasmes

07.05.2018 Kopš 2018. gada aprīļa deviņos Latvijas cietumos ieslodzītajiem tiek dota papildu iespēja iegūt jaunas zināšanas un attīstīt savas darba prasmes, iesaistoties profesionālās pilnveides izglītības programmās. Ieslodzījuma vietu pārvalde apmācības organizē ar mērķi sekmēt šo personu veiksmīgāku iekļaušanos darba tirgū pēc atbrīvošanās.

LV portāls aicina: tiekamies lvportals.lv!

27.04.2018 Cilvēks. Valsts. Likums. Portāls par Latviju un mums Latvijā. Nedēļā pirms valsts svētkiem oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” publiskojis LV portāla jauno versiju. Tā piesaka arī zīmola maiņu, satura jaunievedumus un domu apmaiņai atvērtu telpu.

Ģenerālprokurors informēs par Kontroles dienesta nākamo priekšnieku

27.04.2018 Šā gada 7.maijā notiks preses konference, kurā ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers informēs par nākamo Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieku.

”Jurista Vārda” tematiskais laidiens – par administratīvajām tiesībām un procesu

24.04.2018 Šodien iznācis žurnāla “Jurista Vārda” dubultais laidiens, kas veltīts administratīvajām tiesībām un administratīvajam procesam.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.