Nozares ziņas


Baltijas tiesu eksperti lemj par vienotu tiesu ekspertu reģistru

26.04.2017 No šī gada 26. līdz 28.aprīlim Valsts tiesu ekspertīžu birojā notiek projekta “Atrodi tiesu ekspertu” darba grupas sanāksme, kurā pulcējas pārstāvji no Baltijas valstu tiesu ekspertīžu iestādēm – Valsts tiesu ekspertīžu biroja, Igaunijas Tiesu ekspertīžu institūta, Lietuvas Tiesu ekspertīžu centra un Lietuvas Policijas Tiesu ekspertīžu centra.

Ķīnas Tautas Republikas Intelektuālā īpašuma valsts iestādes delegācijas vizīte Latvijā

25.04.2017 Ar mērķi veicināt zināšanu un pieredzes apmaiņu un stiprinātu sadarbību ar Latvijas Republikas Patentu valdi, 2017. gada 7. aprīlī, pirmo reizi vizītē Latvijā ieradās Ķīnas Tautas Republikas Intelektuālā īpašuma valsts iestādes (SIPO) delegācija. Delegācijas vizītes laikā tika pausta abpusēja vēlme noslēgt sadarbības memorandu, kura ietvaros tiks definētas prioritārās sadarbības jomas.

Turpmāk cietumi vairāk atbalstīs ieslodzītos un viņu ģimenes

04.04.2017 Lai stiprinātu un atjaunotu ģimenes saites, Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP) uzsākusi izglītojošu un saliedējošu ģimenes pasākumu organizēšanu ieslodzītajiem un viņu tuviniekiem.

Starptautisks seminārs par aktualitātēm intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības jomā

03.04.2017 Latvijas Republikas Patentu valde sadarbībā ar Pasaules Intelektuālā īpašuma organizāciju (WIPO), Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroju (EUIPO) un Eiropas Patentu iestādi (EPO) 2017. gada 26. aprīlī organizē semināru ar mērķi izcelt intelektuālā īpašuma un inovāciju nozīmi mūsu dzīvē.

Aicinājums pieteikties dalībai seminārā “Inovāciju aizsardzība Ķīnas Tautas Republikā”

29.03.2017 2017. gada 7. aprīlī, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) 2. stāva konferenču zālē, Pērses ielā 2, Rīgā, no plkst. 10:00 – 15:00 notiks seminārs “Inovāciju aizsardzība Ķīnas Tautas Republikā”. Semināru organizē Patentu valde sadarbībā ar Ķīnas Tautas Republikas Intelektuālā īpašuma valsts iestādi (SIPO) un LIAA.

Brīvprātīgie līdzgaitnieki apmeklē Olaines cietuma Atkarīgo centru

27.03.2017 Aizvadītajā sestdienā Olaines cietuma Atkarīgo centrā viesojās 6 brīvprātīgie līdzgaitnieki, kuri tikās ar centra klientiem, dalījās pieredzē un aicināja notiesātos iesaistīties līdzgaitniecībā.

Baltijas IT tiesu ekspertu mācības mobilo ierīču izpētes jomā

27.03.2017 Valsts tiesu ekspertīžu biroja informācijas tehnoloģiju izpētes tiesu eksperti kopā ar kolēģiem no citām Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tiesu ekspertīžu iestādēm piedalās mobilo ierīču izpētes mācībās, kas no 27. līdz 31.martam notiek Rīgā viesnīcā “Avalon Hotel”.

Eiropas Savienības pilsoņu vidū ir plašs atbalsts intelektuālā īpašuma tiesībām, pieaug arī digitālo piedāvājumu likumīga izmantošana

23.03.2017 Eiropas Savienības (ES) mēroga pētījums, ko veica Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs (EUIPO) liecina, ka 97% no visiem ES pilsoņiem uzskata, ka gan izgudrotāji, gan radītāji un izpildmākslinieki var aizsargāt savas tiesības un saņemt atalgojumu par savu darbu.

45,3 miljardi euro - viltojumu radītie zaudējumi viedtālruņu tirgū

01.03.2017 Klajā nācis Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) un Starptautiskās Telekomunikāciju savienības (ITU) pētījums par viltojumiem viedtālruņu tirgū un to ietekmi uz pasaules valstu ekonomiku.

LV portāls iekļuvis populārāko Latvijas vietņu sarakstā

28.02.2017 Iedzīvotāji interesējas par savām tiesībām un iespējām, tādēļ iepazīstas ar jaunajiem tiesibu aktiem un to izmaiņām un arī meklē skaidrojošu informāciju. Šādu saturu nodrošina vietnes Likumi.lv un LV portāls, kas janvārī lietotāju plašās apmeklētības dēļ ierindojās visvairāk apmeklēto Latvijas vietņu saraksta augšgalā.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.