Nozares ziņas


Eiropas Savienības pilsoņu vidū ir plašs atbalsts intelektuālā īpašuma tiesībām, pieaug arī digitālo piedāvājumu likumīga izmantošana

23.03.2017 Eiropas Savienības (ES) mēroga pētījums, ko veica Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs (EUIPO) liecina, ka 97% no visiem ES pilsoņiem uzskata, ka gan izgudrotāji, gan radītāji un izpildmākslinieki var aizsargāt savas tiesības un saņemt atalgojumu par savu darbu.

45,3 miljardi euro - viltojumu radītie zaudējumi viedtālruņu tirgū

01.03.2017 Klajā nācis Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) un Starptautiskās Telekomunikāciju savienības (ITU) pētījums par viltojumiem viedtālruņu tirgū un to ietekmi uz pasaules valstu ekonomiku.

LV portāls iekļuvis populārāko Latvijas vietņu sarakstā

28.02.2017 Iedzīvotāji interesējas par savām tiesībām un iespējām, tādēļ iepazīstas ar jaunajiem tiesibu aktiem un to izmaiņām un arī meklē skaidrojošu informāciju. Šādu saturu nodrošina vietnes Likumi.lv un LV portāls, kas janvārī lietotāju plašās apmeklētības dēļ ierindojās visvairāk apmeklēto Latvijas vietņu saraksta augšgalā.

Oficiālajam izdevumam “Latvijas Vēstnesis” − 24!

24.02.2017 25. februārī aprit 24 gadi, kopš iznācis Latvijas Republikas oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” pirmais numurs. “Latvijas Vēstnesis” iedzīvotājiem pieejams vietnē www.vestnesis.lv.

Patentu valde stiprina sadarbību ar Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroju

22.02.2017 2017. gada 20. februārī Patentu valdi apmeklēja Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) Eiropas sadarbības dienesta vadītājs Saimons Vaits (Simon White) un Karloss Azorins (Carlos Azorin). Vizītes mērķis ir pārrunāt pēdējo gadu laikā kopīgi ieviestos projektus, kā arī vienoties par turpmākajiem sadarbības virzieniem.

Paraksta sadarbības līgumu ar Eiropas Padomi Latvijas tiesu sistēmas efektivitātes pilnveidošanai

21.02.2017 Strasbūrā, 2017. gada 21. februārī Tiesu administrācijas direktors Edvīns Balševics parakstīja līgumu ar Eiropas Padomi, kas paredz novērtēt Latvijas tiesu sistēmu ar mērķi uzlabot tās efektivitāti.

Brīvprātīgie līdzgaitnieki dalās pieredzē un motivē Cēsu Audzināšanas iestādes jauniešus

21.02.2017 Cēsu Audzināšanas iestādes jaunieši aizvadītajā sestdienā iepazinās ar brīvprātīgajiem līdzgaitniekiem, kuri sniedza jauniešiem informāciju par iespējām saturīgai brīvā laika pavadīšanai, kā arī jaunu prasmju un zināšanu apguvei atrodoties ieslodzījuma vietā.

Paraksta sadarbības līgumu ar Eiropas Padomi nolūkā pilnveidot Latvijas tiesu sistēmas efektivitāti

21.02.2017 2017. gada 21. februārī Tiesu administrācijas direktors Edvīns Balševics parakstīja līgumu ar Eiropas Padomi, kas paredz līdz 2018.gada beigām veikt padziļinātu Latvijas tiesu sistēmas novērtējumu ar mērķi uzlabot tās darbības efektivitāti.

Latvijas cietumos ieslodzītie saņems Nodarbinātības valsts aģentūras speciālistu karjeras konsultācijas

21.02.2017 Lai veicinātu ieslodzīto personu sagatavošanu darbam brīvībā, palīdzot viņiem atgriezties sabiedrībā un ģimenēs, turpmākos sešus gadus kopumā 3500 ieslodzītie ieslodzījuma vietās varēs saņemt individuālās vai grupu karjeras konsultācijas pie Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) speciālistiem.

Novada dome izvēlas “Latvijas Vēstnesi” kā saistošo noteikumu publicēšanas vietu

16.02.2017 Turpmāk Talsu novada domes, līdzīgi kā deviņu republikas pilsētu, saistošo noteikumu publicēšanas vieta būs oficiālais izdevums "Latvijas Vēstnesis".

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.