Nozares ziņas


Patentu valde stiprina sadarbību ar Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroju

22.02.2017 2017. gada 20. februārī Patentu valdi apmeklēja Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) Eiropas sadarbības dienesta vadītājs Saimons Vaits (Simon White) un Karloss Azorins (Carlos Azorin). Vizītes mērķis ir pārrunāt pēdējo gadu laikā kopīgi ieviestos projektus, kā arī vienoties par turpmākajiem sadarbības virzieniem.

Paraksta sadarbības līgumu ar Eiropas Padomi Latvijas tiesu sistēmas efektivitātes pilnveidošanai

21.02.2017 Strasbūrā, 2017. gada 21. februārī Tiesu administrācijas direktors Edvīns Balševics parakstīja līgumu ar Eiropas Padomi, kas paredz novērtēt Latvijas tiesu sistēmu ar mērķi uzlabot tās efektivitāti.

Brīvprātīgie līdzgaitnieki dalās pieredzē un motivē Cēsu Audzināšanas iestādes jauniešus

21.02.2017 Cēsu Audzināšanas iestādes jaunieši aizvadītajā sestdienā iepazinās ar brīvprātīgajiem līdzgaitniekiem, kuri sniedza jauniešiem informāciju par iespējām saturīgai brīvā laika pavadīšanai, kā arī jaunu prasmju un zināšanu apguvei atrodoties ieslodzījuma vietā.

Paraksta sadarbības līgumu ar Eiropas Padomi nolūkā pilnveidot Latvijas tiesu sistēmas efektivitāti

21.02.2017 2017. gada 21. februārī Tiesu administrācijas direktors Edvīns Balševics parakstīja līgumu ar Eiropas Padomi, kas paredz līdz 2018.gada beigām veikt padziļinātu Latvijas tiesu sistēmas novērtējumu ar mērķi uzlabot tās darbības efektivitāti.

Latvijas cietumos ieslodzītie saņems Nodarbinātības valsts aģentūras speciālistu karjeras konsultācijas

21.02.2017 Lai veicinātu ieslodzīto personu sagatavošanu darbam brīvībā, palīdzot viņiem atgriezties sabiedrībā un ģimenēs, turpmākos sešus gadus kopumā 3500 ieslodzītie ieslodzījuma vietās varēs saņemt individuālās vai grupu karjeras konsultācijas pie Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) speciālistiem.

Novada dome izvēlas “Latvijas Vēstnesi” kā saistošo noteikumu publicēšanas vietu

16.02.2017 Turpmāk Talsu novada domes, līdzīgi kā deviņu republikas pilsētu, saistošo noteikumu publicēšanas vieta būs oficiālais izdevums "Latvijas Vēstnesis".

Solis pretī patentu kvalitātes uzlabošanai

13.02.2017 Patentu valde (PV) atzīmē, ka izgudrotāju vidū pieaug interese par patentu informācijas meklējumu nozīmi, kas ir liels solis pretī Latvijas patentu kvalitātes uzlabošanai un izgudrojuma potenciāla apzināšanai. Ir saņemti pirmie izgudrotāju pieteikumi, no kuriem divi jau nodoti patentspējas ekspertīzei Eiropas Patentu iestādes (EPO) ekspertiem.

Patentu valde un Latvijas Universitāte noslēdz sadarbības līgumu

02.02.2017 2017. gada 31. janvārī Patentu valdes (PV) direktors Sandris Laganovskis un Latvijas Universitātes (LU) rektors Indriķis Muižnieks noslēdza sadarbības līgumu.

Oficiālajam izdevējam “Latvijas Vēstnesis” − 24!

02.02.2017 2. februārī aprit 24 gadi, kopš dibināts valsts uzņēmums „Latvijas Vēstnesis”. Ar tādu pašu nosaukumu klajā nāk oficiālais izdevums “Latvijas Vēstnesis”, kurā publicētā informācija ir oficiālā publikācija, publiski ticama un saistoša.

Īpašuma tiesības vai nodokļu maksāšanas režīms?

23.01.2017 Kāda ir atšķirība starp „patentu” un „patentmaksu”? Termini, kuru saknes ir vienādas, plašākā sabiedrībā nereti raisa pārpratumus un neizpratni par to nozīmi un lietojumu. Latvijas Republikas Patentu valdes (PV) un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji skaidro atšķirību.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.