Nozares ziņas


OCTA un kaitējuma kompensācijas noteikšana - jaunākās tiesu atziņas un skaidrojumi “Jurista Vārdā”

19.05.2020 Šodien, 19. maijā, iznācis “Jurista Vārda” laidiens, kas veltīts kaitējuma kompensācijām ceļu satiksmes un transportlīdzekļu ekspluatācijas pārkāpumos. Un, turpinot ārkārtas situācijas laikā ieviesto tradīciju, “Jurista Vārds” brīvpieejā jebkuram interesentam piedāvā Alekseja Dimitrova eseju par cilvēktiesību ierobežojumiem pandēmijas laikā.

“Jurista Vārdā” - praktiski ieteikumi ES fondu projektu tiesiskai īstenošanai

12.05.2020 Latvijas ekonomikai smagi ciešot no pandēmijas radītās krīzes, par vienu no “glābšanas riņkiem” kalpo Eiropas Savienības (ES) fondu projekti. Kā tos veiksmīgi un tiesiski pareizi pieteikt un īstenot, - ekspertu skaidrojumi jaunākajā, 12. maija, “Jurista Vārda” tematiskajā laidienā, kas tapis, redakcijai sadarbojoties ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA).

Aprīlī “Latvijas Vēstneša” platformu izmantojuši 445 748 pašmāju lietotāji

11.05.2020 29,45% Latvijas internetlietotāju aprīlī ir izmantojuši vienu vai vairākas oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” platformas vietnes, liecina starptautiskās interneta izpētes aģentūras “Gemius” dati. Tas ir līdz šim lielākais platformas reālo lietotāju skaits mēnesī. Divas vietnes - likumi.lv un juristavards.lv - sasniegušas savas auditorijas rekordus.

Sagatavotas Elektroniskās maksātnespējas uzskaites sistēmas (EMUS) e-pakalpojuma vadlīnijas

11.05.2020 Maksātnespējas kontroles dienests izstrādājis Elektroniskās maksātnespējas uzskaites sistēmas (EMUS) e-pakalpojuma vadlīnijas: 8 soļus kreditora un darbinieka prasījuma iesniegšanai, prasījuma trūkumu novēršanai un informācijas piekļuvei.

Vai un cik efektīvi Satversme spēj darboties krīzes apstākļos: viedokļi jaunākajā JURISTA VĀRDĀ

05.05.2020 Jaunākais “Jurista Vārda” laidiens veltīts diviem nozīmīgiem notikumiem Latvijas valsts un, konkrēti, Latvijas parlamentārisma vēsturē. Šajā numurā Valsts prezidents un tieslietu un politikas lietpratēji dalās savā redzējumā par Satversmes rīcībspēju ārkārtējās situācijas apstākļos.

Ārkārtējā situācija – brīvpieejas publikācijas JURISTA VĀRDĀ

28.04.2020 Kā jau katru nedēļu, arī šoreiz, jaunākajā “Jurista Vārda” laidienā, ikvienam interesentam ir pieejamas publikācijas saistībā ar pasaulē izsludināto pandēmiju. Brīvpieejā – intervija ar iekšlietu ministru Sandi Ģirgenu un tiesību zinātnieces Santas Slokenbergas publikācija “Kaimiņš klepo. Ko es varu uzzināt?”.

26. aprīlis – Pasaules intelektuālā īpašuma diena

27.04.2020 Šonedēļ, 26. aprīlī, jau 20. reizi tradicionāli visā pasaulē tika atzīmēta Pasaules intelektuālā īpašuma diena. Atzīmējot šo dienu arī Latvijā, Patentu valde ir apkopojusi jaunākos statistikas datus intelektuālā īpašuma jomā. Pēdējie dati liecina, ka pērn Latvijā tika saņemts lielākais pieteikumu skaits dizaina aizsardzībai Baltijas valstīs, savukārt patentu jomā Latvija pērn piedzīvoja straujāko kāpumu Eiropā.

Kā šobrīd atšķiras darbs Saeimā un advokātu birojā: jaunas brīvpieejas publikācijas “Jurista Vārdā”

21.04.2020 Šodien iznācis jaunākais, 21. aprīļa, žurnāla “Jurista Vārda” laidiens, kurā ikvienam interesentam BRĪVI pieejamas trīs publikācijas, kas saistītas ar Covid-19 pandēmijas raisīto krīzi.

Ārkārtējās situācijas pašvaldību saistošos noteikumus publicē "Latvijas Vēstnesī"

17.04.2020 15. aprīļa oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” laidienā publicēts tieslietu ministra Jāņa Bordāna rīkojums, lai atvieglotu pašvaldībām likuma “Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību” 36. panta pirmajā daļā noteiktā uzdevuma izpildi.

Valsts institūciju darbība ārkārtējā situācijā: jaunā likuma komentāri JURISTA VĀRDĀ

14.04.2020 Jaunākajā “Jurista Vārda” laidienā žurnāla redakcija piedāvā plašu ekspertu skaidrojumu par 3. aprīlī Saeimas steidzamības kārtībā pieņemto likumu “Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību”. Valsts prezidents to izsludināja oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” laidienā Nr. 67B.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.