Nozares ziņas


Eiropas Savienības šķīrējtiesnešiem jaunas iespējas

22.06.2017 2016.gada 12.jūlijā Eiropas Komisija pieņēma regulējumu par Eiropas Savienības un Amerikas Savienoto Valstu privātuma vairogu, kas aizsargā ikvienas personas Eiropas Savienībā pamattiesības gadījumos, kad personas dati tiek pārsūtīti uz Amerikas Savienotajām Valstīm, kā arī nodrošina juridisko noteiktību uzņēmumiem, kuri izmanto transatlantisko datu pārsūtīšanu.

Baltijas IT tiesu ekspertu mācības mobilo ierīču izpētes jomā

13.06.2017 Šonedēļ no 12. līdz 16.jūnijam Valsts tiesu ekspertīžu biroja informācijas tehnoloģiju izpētes tiesu eksperti kopā ar kolēģiem no citām Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tiesu ekspertīžu iestādēm piedalījās mobilo ierīču izpētes mācībās, notiek Rīgā viesnīcā “Avalon Hotel”.

Patentu valdes direktors Sandris Laganovskis vada 51. EUIPO Budžeta komitejas sanāksmi

13.06.2017 2017. gada 8. jūnijā norisinājās Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) Budžeta komitejas sanāksme, kuru vadīja Patentu valdes direktors Sandris Laganovskis.

Eiropas dokumentu ekspertu sanāksme Rīgā

09.06.2017 No 13. līdz 15.jūnijam Valsts tiesu ekspertīžu birojā notiks Eiropas Tiesu ekspertīžu iestāžu asociācijas (ENFSI) 2014.gada monopolprogrammas projekta “Eiropas mēroga datubāzu izveide tiesu ekspertīzes jomā” N5 aktivitātes darba grupas sanāksme

Neaizsargāta darba satura atvasināta izmantošana — kino nozares apskats

06.06.2017 Klajā nācis jauns Eiropas Savienības mēroga pētījums, ko veica Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs (EUIPO) sadarbībā ar Eiropas Intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu novērošanas centru, par neaizsargāto darbu (public domain) satura izmantošanu jauniem atvasinājumu projektiem kino industrijā.

Satversmes komentāri – nacionāla vērtība. Atvērts jauns izdevums

31.05.2017 Tuvojoties valsts simtgadei, klajā nākusi jau ceturtā, paredzams, ka priekšpēdējā, Latvijas Republikas Satversmes komentāru grāmata. Tā sniedz plašu zinātnisku skaidrojumu par Valsts prezidenta un Ministru kabineta pilnvarām, funkcijām un tiesībām.

Horvātijas tiesu eksperti apmeklēs Valsts tiesu ekspertīžu biroju

31.05.2017 Valsts tiesu ekspertīžu biroju šī gada 1. un 2.jūnijā pieredzes apmaiņas vizītē apmeklēs tiesu eksperti no Horvātijas Tiesu ekspertīžu centra.

Satversmes komentāri: prezentēs ceturto sējumu

29.05.2017 Trešdien, 31. maijā, Rīgas pils Svētku zālē Valsts prezidents Raimonds Vējonis un ministru prezidents Māris Kučinskis svinīgi atvērs jauno Satversmes zinātnisko komentāru sējumu. Šajā sējumā skaidrotas un apkopotas Valsts prezidenta un Ministru kabineta pilnvaras, funkcijas un tiesības.

Čehijas tiesu eksperti stažēsies Valsts tiesu ekspertīžu birojā

25.05.2017 No šī gada 29.maija līdz 2.jūnijam četri tiesu eksperti no Prāgas Kriminālistikas institūta pieredzes apmaiņas vizītē apmeklēs Valsts tiesu ekspertīžu biroju.

Likumi.lv prezentē Latvijas pieredzi Briselē

19.05.2017 Digitālais laikmets un juridiskā informācija. Tās pieejamība, lietojamība, arī atkalizmantošana – jautājumi, par kuriem eksperti diskutē Eiropas Savienības Publikāciju biroja rīkotajā seminārā Briselē.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.