Tieslietu ministrija, Latvijas Banka un Nasdaq Riga sadarbība ar partneriem, kuriem rūp laba korporatīvā pārvaldība, organizē diskusiju ciklu par dažādiem korporatīvās pārvaldības aspektiem.
Diskusiju cikla mērķis – veicināt labāku korporatīvo pārvaldību un ieviest praksē Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksu.
Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksu izstrādāja Tieslietu ministrijas izveidotā Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome. Tas izstrādāts, ņemot vērā Latvijas normatīvajos aktos uzņēmumiem izvirzītās prasības, kā arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ieteikumus uzņēmumu korporatīvajai pārvaldībai. Darbs pie Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksa tika pabeigts 2020. gada nogalē.
Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja, Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes vadītāja Daiga Auziņa-Melalksne skaidro: “Laba pārvaldība ir svarīga sabiedrībai, jo labāk pārvaldīti uzņēmumi ir ilgtspējīgāki, sniedz kvalitatīvākus pakalpojumus, maksā lielākus nodokļus, rada jaunas labi apmaksātas darba vietas un veicina iedzīvotāju labklājību. Laba pārvaldība ir vienlīdz svarīga uzņēmumiem, to akcionāriem un vadībai, jo labāk pārvaldīti uzņēmumi ir vērtīgāki, spēj maksāt lielākas dividendes, lielākas algas, būt iekārojamāki darba devēji, tiem ir labāka reputācija un tie ir noturīgāki krīzes situācijās, turklāt spēj piesaistīt nepieciešamās investīcijas.”
Bijušais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes loceklis Ģirts Rūda uzsver: “Laba korporatīvā pārvaldība ir sekmīgu uzņēmumu darbības pamats. Pastāv tieša sakarība starp labu korporatīvās vadības praksi un uzņēmumu ilgtermiņa vērtības pieaugumu, jo korporatīvā pārvaldība ne tikai uzlabo darbības rezultātus, bet arī veicina uzticību starp akcionāriem, vadību un dažādiem tirgus dalībniekiem. Sešu diskusiju laikā mēs pārrunāsim visus svarīgākos korporatīvās pārvaldības jautājumus, īpašu uzmanību pievēršot labākajiem prakses piemēriem Latvijā un citur Eiropā. Šīs diskusijas būs noderīgas lielajām publiskajām un privātajām akciju sabiedrībām, to vadītājiem un galveno lēmumu pieņēmējiem, taču vienlīdz svarīgas tās būs investoriem.”