Datums 13. oktobris, 2023
Laiks11.00–14.00
Vieta Rīga, Tieslietu ministrijas Dzintara zāle, Brīvības bulvāris 36 (ieeja no Tērbatas ielas puses)
jhbgfes

2023. gada 13. oktobrī Tieslietu ministrija organizēja semināru dzīvokļu īpašniekiem un dzīvojamo māju pārvaldniekiem par zemes atsavināšanas procesu. Semināra mērķis ir veicināt iedzīvotāju aktivitāti zemes atsavināšanas tiesības izmantošanā, ņemot vērā Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu.

Seminārā piedalījās Tieslietu ministrijas, Rīgas valstspilsētas pašvaldības, Valsts zemes dienesta, Ekonomikas ministrijas, AS “Attīstības finanšu institūcija Altum”, Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes un sabiedriskās organizācijas (biedrības) “Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija” pārstāvji, kā arī iedzīvotāji dalījās ar pieredzes stāstiem, uzsākot zemes atsavināšanas procesu.

Semināra darba kārtība.

Semināra ieraksts:

Papildu informācija:

No 2023. gada 1. janvāra privatizētu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašniekiem ir iespēja izpirkt zemi zem mājas, ja tā nepieder dzīvokļu īpašniekiem. Šādas dzīvokļu īpašniekiem nepiederošas zemes izpirkšanai bez tās īpašnieka piekrišanas pieejams īpašs process, kuru administratīvi un finansiāli atbalsta valsts. Pēc zemes izpirkšanas izveidojas vienots nekustams īpašums, kurā dzīvokļu īpašniekiem vairs nav jāmaksā zemes lietošanas maksa (iepriekš – piespiedu nomas maksa).