Tieslietu akadēmijas direktore Laila Jurcēna un Tiesu administrācijas Attīstības departamenta direktore Dace Kazāka apmeklēja Latgales rajona tiesu Daugavpilī, Latgales apgabaltiesu, Daugavpils Universitāti un Rīgas Tehniskās universitātes Rēzeknes akadēmiju, lai pārrunātu mācību nodrošināšanu tiesās, sadarbību ar augstskolām, iespējas veicināt jauno juristu vēlmi strādāt tiesu sistēmā, kā arī studentu sagatavošanu tiesneša un prokurora profesijām.

Latgales rajona tiesā Daugavpilī un Latgales apgabaltiesā L. Jurcēna un D. Kazāka ar tiesnešiem un tiesu darbiniekiem pārrunāja iespējas nodrošināt mācības klātienē Latgales tiesu apgabalā. L. Jurcēna iepazīstināja ar Tieslietu akadēmijas darbības principiem un plānotajiem nākotnes apmācību pasākumiem. Viņa aicināja aktīvi izmantot iespējas pieteikties piedāvātajām mācībām, kā arī iedrošināja izmantot Tieslietu akadēmijas telpu savu profesionālo interešu pilnveidošanai.

“Tieslietu akadēmija ir instruments, kas veicina tiesu efektivitāti un uzlabo darba kvalitāti. Tāpēc mums ir svarīgi noskaidrot ērtāko, efektīvāko un ilgtspējīgāko veidu, kādā varam sniegt atbalstu ikkatram tiesnesim un tiesas darbiniekam,” skaidro L. Jurcēna.

Latgales apgabaltiesas tiesneši ierosināja, veidojot mācību plānu, ņemt vērā nolēmumu atcelšanas iemeslus, kā arī aicināja Latgales reģionā organizēt mācības par informācijas komunikāciju tehnoloģiju prasmju pilnveidi un nejuridisko prasmju stiprināšanu.

Tieslietu akadēmijas direktore labprāt uzklausīja tiesnešu un tiesu darbinieku mācību vajadzības, ieteikumus, pārdomas un idejas par mācību organizatoriskajiem jautājumiem. Videokonferences režīmā piedalījās arī citu Latgales rajonu tiesas namu (Rēzeknē, Balvos, Krāslavā, Ludzā un Preiļos) darbinieki un tiesneši.

Tieslietu akadēmijas un Tiesu administrācijas pārstāves iepazīstināja Daugavpils Universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes Rēzeknes akadēmijas vadības ar izstrādātajām mācību programmām un ikgadējā mācību plāna izstrādes procesu. Tikšanās laikā pārrunāta iespēja integrēt tiesnešu vadītas lekcijas augstskolu nodrošinātājos mācību kursos un organizēt diskusijas starp teorētiķiem un praktiķiem, tādējādi veicinot vienotu izpratni tiesību jautājumos.

L. Jurcēna uzskata, ka augstskolas ir nozīmīgs Tieslietu akadēmijas sadarbības partneris, veidojot efektīvu un ilgtspējīgu, stabilu un vienlaikus uz attīstību vērstu tiesu sistēmu, kas darbojas sabiedrības interesēs.

 

li6,umrngb

 

yjyj