Informācija presei

Piektdien, 6. martā, tieslietu ministrs Jānis Bordāns tikās ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) pārstāvjiem, lai apspriestu svarīgākos turpmākās sadarbības virzienus. Tieslietu ministrijas un LPS ikgadējās sarunās J.Bordāns un LPS priekšsēdis Gints Kaminskis galveno uzmanību veltīja pašvaldību saistošo noteikumu publiskošanai, bērnu tiesību aizsardzībai, administratīvās atbildības jaunās sistēmas ieviešanai un Valsts zemes dienesta pakalpojumu pieejamībai.

Sarunu laikā tieslietu ministrs norādīja, ka nepieciešama bērnu tiesību aizsardzības sistēmas pārbūve, lai bērna intereses un tiesības būtu uzmanības centrā. Lai novērstu trūkumus, kas ilgākā laikā radušies bērnu tiesību aizsardzības sistēmā, Tieslietu ministrija ir sagatavojusi sistēmiskus risinājumus – tie palīdzēs novērst arī problēmu cēloņus, ne tikai cīnīties ar sekām. Mēs piedāvājam izveidot efektīvu institucionālo modeli ar precīzi noteiktu pušu atbildību – sākot ar bērnu tiesību aizsardzības politikas veidošanu un beidzot ar efektīviem rīcības modeļiem katrā konkrētajā gadījumā, kad jānodrošina bērna tiesību un interešu aizsardzība.

Tieslietu ministrs un LPS pārstāvji pārrunāja arī Administratīvās atbildības likuma ietekmi uz pašvaldību saistošajiem noteikumiem, kā arī pašvaldību gatavību nodrošināt to saskaņošanu ar likumā ietvertajām tiesību normām, jo daļa no administratīvās atbildības jaunās sistēmas ir pašvaldību saistošie noteikumi, kas paredz administratīvo atbildību. Tieslietu ministrija sniegs nepieciešamo atbalstu pašvaldībām to saistošo noteikumu pielāgošanai. Likums stāsies spēkā 2020.gada 1.jūlijā.

Sarunas laikā tika aktualizēts arī jautājums par visu pašvaldību saistošo noteikumu publicēšanu oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un sistematizāciju tiesību aktu portālā www.likumi.lv, nodrošinot pašvaldību saistošo noteikumu pieejamību sabiedrībai vienuviet. Tieslietu ministrs uzsvēra, ka sabiedrības interesēs kā ilgtermiņa ieguldījums būtu vienotā informatīvā platformā sistematizēti valsts un pašvaldību izdotie tiesību akti – gan konsolidētās versijas, gan vēsturiskās un nākotnes versijas.

Abas puses vienojās par turpmāko sadarbību Valsts zemes dienesta pakalpojumu nodrošināšanā reģionos. Ņemot vērā administratīvi teritoriālo reformu, ir svarīgi vienoties par kopīgu redzējumu nākotnē par VZD pakalpojumu nepieciešamību un pieejamību klātienē un digitālajā vidē.

 

Informāciju sagatavoja:

Andris Vitenburgs

Tieslietu ministra preses sekretārs

Tālrunis: 67036759, 26599312

E-pasts: Andris.Vitenburgs@tm.gov.lv.