Datums 29. janvāris, 2023
Laiks12.00–13.30
Vieta Tieslietu ministrija
1

Piektdien, 27. janvārī, plkst. 12.00 notiks Tieslietu ministrijas organizētā tiešsaistes diskusija "Cilvēki un uzņēmumi finanšu grūtībās - kā orientēties risinājumos?" par pēdējo gadu makroekonomikas notikumu ietekmi uz iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju, finanšu grūtībām un risinājumiem.

Diskusijā piedalīsies Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mihails Papsujevičs, SIA “PricewaterhouseCoopers” Vadošā partnere Latvijā Zlata Elksniņa-Zaščirinska, Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktore Baiba Vītoliņa, Latvijas Bankas Finanšu pratības daļas vadītāja Aija Brikše un Latvijas Maksātnespējas procesa administratoru asociācijas valdes locekle Ieva Broka.

Diskusijā tiks pārrunāts, kā pašreizējie ģeopolitiskie un makroekonomikas notikumi (karš Ukrainā, enerģētikas krīze un straujā inflācija) ietekmēs iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju un kādi informācijas avoti par finanšu grūtību atrisināšanu pašreiz ir pieejami Latvijas iedzīvotājiem. Tāpat arī  Tieslietu ministrija informēs, kādus risinājumus ir ierosināts ieviest  projekta “Informācijas avotu izstrāde finansiālo grūtību apzināšanai un atrisināšanai” rezultātā un kā tie varētu palīdzēt privātpersonām un uzņēmējiem nenonākt finanšu grūtībās vai efektīvi tās atrisināt.

Aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju un uzņēmēju pēdējo piecu gadu laikā ir meklējuši ar finanšu grūtībām saistītu informāciju, liecina SIA “PricewaterhouseCoopers” socioloģiskā pētījuma dati (2022. gada februārī). Paredzams, ka pēdējo makroekonomikas notikumu ietekmē tendence meklēt informāciju par finanšu grūtībām pieaugs. Tieslietu ministrija ir apzinājusi, ka nepieciešams uzlabot gan iedzīvotāju, gan uzņēmēju izpratni par risinājumiem un pieejamo atbalstu sarežģītās finanšu situācijās. Sabiedrības informētība, finanšu pratība un izpratne par finanšu grūtību risināšanu ir svarīga, lai pēc iespējas veiksmīgāk pārvarētu ekonomikas izaicinājumus.

Aicinām vērot diskusiju Tieslietu ministrijas Facebook vai Youtube lapās.

Diskusija tiek rīkota Tieslietu ministrijas projekta “Informācijas avotu izstrāde finansiālo grūtību apzināšanai un atrisināšanai” ietvaros. Projekts īstenots ar Eiropas Savienības finansējumu, izmantojot Tehniskā atbalsta instrumentu un sadarbībā ar Eiropas Komisijas Strukturālo reformu atbalsta ģenerāldirektorātu.