Breksits 30.01.2020


2020. gada 31. janvārī pusnaktī pēc Centrāleiropas laika (1. februārī pl. 01.00 pēc Latvijas laika) Apvienotā Karaliste (AK) izstājas no Eiropas Savienības (ES) saskaņā ar Izstāšanās līgumu, par kuru ES un AK vienojās 2019. gada 17. oktobrī un AK ratificēja 2020. gada 29. janvārī. Izstāšanās līguma teksts ŠEIT.

Atbilstoši Izstāšanās līgumam no 2020. gada 1. februāra līdz 31. decembrim būs pārejas periods. Pārejas periodā AK vairs nebūs ES dalībvalsts, bet uz to turpinās attiekties ES tiesības un pienākumi, tādējādi ES un AK sadarbība šajā laikā turpināsies kā līdz šim. Izņēmums ir, ka AK vairs neturpinās dalību ES institūciju darbā un lēmumu pieņemšanā.

Izstāšanās līgums paredz regulējumu jau uzsāktām procedūrām un uzņemtām saistībām, kas izriet no AK ES dalībvalsts statusa un nosedz visus AK izstāšanās no ES elementus, tajā skaitā datu aizsardzības, tiesiskā sadarbības un intelektuālā īpašuma jautājumus. Līdz ar to attiecībā uz tieslietām tiesiskā sadarbība ar AK līdz 2020. gada 31. decembrim turpina pastāvēt uz ES tiesību aktiem, kā tas bijis līdz šim.

Izstāšanās līguma skaidrojums

Pārejas perioda laikā ES un AK ir jāvienojas par nākotnes attiecībām – par sadarbību pēc 2020. gada 31. decembri.

Plašāka informācija par AK izstāšanos no ES ir pieejama Ārlietu ministrijas oficiālajā tīmekļa vietnē.

 

LV portāla sadaļa "Breksit"

 

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.