Informācija presei Jaunumi
media

Laipni aicinām mediju pārstāvjus piedalīties preses konferencē "Reforma. Eksāmens. Jurists." -  atskats uz pirmā valsts vienotā jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmens norisi – kādi izaicinājumi turpmāk sagaida studentus, augstskolas un eksāmena komisiju?

Preses konference notiks 2021. gada 30. augustā plkst. 14.00, Tieslietu ministrijas Sarkanajā zālē (2. stāvs), Brīvības bulvārī 36 (ieeja no Elizabetes ielas puses).

Jau ziņots, ka šī gada jūnijā norisinājās pirmais valsts vienotā jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmens, to kārtoja 130 studenti no 4 augstskolām. Kā liecina kvalifikācijas eksāmena rezultāti, tad sekmīgi to nokārtojuši 33% no studējošiem un tas apstiprina, ka šāda vienotā jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmena ieviešana bija nepieciešama un visās augstskolās, kurās tiek apgūta jurista profesija un piešķirta profesionālā kvalifikācija, nepieciešama vienota pieeja iegūto zināšanu un prasmju novērtēšanai. 

Īsu brīdi pirms jaunā akadēmiskā studiju un mācību gada, Tieslietu ministrija organizē preses konferenci, lai kopā ar Valsts vienotā jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmena komisijas pārstāvjiem informētu sabiedrību par izaicinājumiem, organizējot pirmo šāda veida pārbaudījumu studentiem; studentu rezultātiem; augstskolu iesaisti un atbildību vienādu prasību un vienotu pārbaudes metožu izmantošanu jurista kvalifikācijas iegūšanai.

Preses konferencē piedalīsies Valsts vienotā jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmena komisijas un Tieslietu ministrijas pārstāvji.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai:

Pasākums notiks 30. augustā, plkst. 14.00 Tieslietu ministrijas Sarkanajā zālē. Lūgums mediju pārstāvjiem sūtīt pieteikumus caurlaides saņemšanai uz e-pastu: Evija.Rimsane@tm.gov.lv vai zvanot pa tālruni 67036861, norādot vārdu, uzvārdu, personas kodu un pārstāvēto mediju līdz 2021.gada 30.augusta plkst.10.00. Caurlaides saņemšanai nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti. Ja vēlaties apmeklēt pasākumu attālināti, lūgums rakstiski informēt uz e-pastu Evija.Rimsane@tm.gov.lv par preses konferences tiešsaistes saites nosūtīšanu.