Informācija presei Jaunumi
1

Piektdien, 15. oktobrī, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns pasniedza pateicības rakstu Ilonai Spurei par priekšzīmīgu un pašaizliedzīgu dienesta pienākumu pildīšanu Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieces amatā.

J. Bordāns: “Ilona Spure 27 gadus ir nostrādājusi dienestā, un tieši viņas vadībā Latvijas ieslodzījuma vietu sistēma ir piedzīvojusi būtiskas pārmaiņas ieslodzījuma vietu infrastruktūras sakārtošanā – gan nodrošinot cietumu rekonstrukcijas darbus, gan plānojot un būvējot pavisam jaunu objektu būvniecību (Atkarīgo centrs un Mācību centrs Olaines cietumā, Liepājas cietums). Pateicoties Ilonas Spures ieguldījumam ieslodzījuma vietu sistēmas attīstībā, tā ir kļuvusi par modernāku un sadarbībai atvērtu sistēmu.

I. Spures pēdējā darba diena Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieces amatā ir 2021. gada 15. oktobrī. Uz jauno Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka amatu tiks izsludināts atklāts konkurss.

Papildu informācija:

I. Spurei 2017. gadā kā apbalvojums piešķirta ģenerāļa speciālā dienesta pakāpe. Savukārt, 2016. gadā I. Spure saņēma tieslietu ministra balvu "Jaunrade tiesiskai Latvijai" un tieslietu sistēmas II pakāpes Goda zīmi par īpaši nozīmīgu ieguldījumu ieslodzījuma vietu attīstībā un Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbības pacelšanu starptautiskā līmenī.  2009. gadā I. Spure apbalvota ar Tieslietu ministrijas I pakāpes Atzinības rakstu un “Zelta spalvu” par nopelniem resocializācijas sistēmas izveidē un ieviešanā. I. Spure ir darbojusies arī starptautiskās cietumu sistēmu organizācijas EuroPris valdē.