Informācija presei Jaunumi
1

Pirmdien, 8.jūlijā, tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere piedalījās Latvijas penitenciārās jeb sodu izpildes sistēmas 105.gadadienas svinīgajā pasākumā. Tieslietu ministre Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbiniekiem uzsvēra, ka šobrīd ir ieguldīts apjomīgs darbs, lai attīstītu Latvijas sodu izpildes sistēmu – beidzot tiek būvēts jauns un moderns cietums Liepājā, savukārt darbinieku zināšanas pavisam drīz tiks pilnveidotas jaunajā Olaines mācību centrā.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere pasākumā norādīja: “Gadadiena ir laiks, kad atskatīties uz paveikto, un saprast, uz kurieni mēs vēlamies doties. Varu ar pārliecību teikt, ka sodu izpildes sistēma nemitīgi tiek pilnveidota, lai ikviens no mums varētu dzīvot drošākā valstī un sabiedrībā. Šobrīd būvējam drošāko un modernāko cietumu Baltijā – jauno Liepājas cietumu. Tas iezīmēs jaunu sākumu tam, kā mēs skatāmies uz ieslodzījuma vietu - brīvības atņemšanas sodu, neatņemot cilvēcību. Tie būs gan cieņpilni soda izciešanas apstākļi ieslodzītajiem, gan cieņpilni darba apstākļi darbiniekiem. Resocializācijas pasākumi sākas jau sodu izpildes vietā un piemērotā infrastruktūra Liepājas cietumā ļaus veikt to labāk.”

Jaunas zināšanas un prasmes, lai strādātu jaunā un modernā Liepājas cietumā, nodrošinās Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbinieku Olaines mācību centrs. Olaines Mācību centrs būs ne tikai vieta, kur apgūt dažādas profesionālas zināšanas un prasmes, bet ieslodzījuma vietu darbinieki saņems psihoemocionālo atbalstu, lai spētu profesionāli pildīt darba pienākumus.  

Svinīgajā pasākumā tika arī sveikti labākie Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbinieki. Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere pasniedza Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniekam Dmitrijam Kaļinam apbalvojumu, pirms termiņa piešķirot speciālo dienesta pakāpi – pulkvedis. Pulkveža pakāpi Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks saņēma par nozīmīgu personīgo ieguldījumu sabiedrībai, Tieslietu ministrijai un Ieslodzījuma vietu pārvaldei aktuālu iniciatīvu īstenošanā. Tieslietu ministre īpaši pateicās pulkvedim Dmitrijam Kaļinam par viņa ieguldījumu jaunā Liepājas cietuma būvniecības procesa nodrošināšanā un būtisku normatīvo aktu projektu izstrādē.