Informācija presei Jaunumi
s213rd

Ceturtdien, 4. augustā, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns kā Satversmes vēstnesis Eiropas Vasaras skolā Palsmanē tiksies ar latviešu jauniešiem no visas pasaules. Tikšanās notiks Satversmes simtgadei veltītās, izglītojošās kampaņas “Es, Tu un Satversme” ietvaros.

J.Bordāns uzsver:  Man ir liels gods piedalīties Eiropas Vasaras skolas organizētajā nodarbībā un stāstīt jauniešiem par mūsu valsts pamatlikumu. Tāpat ar lepnumu jauniešus iepazīstināšu ar jurista profesiju un ar tieslietu ministra ikdienas darbu un lielākajiem izaicinājumiem. Izglītojošās kampaņas laikā Satversmes vēstneši ir izglītojuši vairāk nekā 5100 jauniešus Latvijā par Satversmi. Zināšanām nav robežu un jauniešiem, kuriem ir latviešu saknes, arī ir jāizprot mūsu valsts pamatlikums un tajā ietvertās vērtības.”

J.Bordāns Palsmanē tiksies ar gandrīz 40 jauniešiem no visas pasaules vecumā no 11 līdz 16 gadiem.

Jau vēstīts, ka šogad Satversmes simtgades jubilejas gada izglītojošās kampaņas pavasara posmā 110 Satversmes vēstneši apmeklēja vairāk nekā 100 skolas visā Latvijā un iepazīstināja skolēnus ar valsts pamatlikumu, tā vērtībām un nozīmi mūsu ikdienā. Kampaņas otrais posms sāksies rudenī.

 

Papildu informācija:

Izglītojošā kampaņa “Es, Tu un Satversme” ir viena no daudzām aktivitātēm Satversmes simtgades gadā, ko organizē Tieslietu ministrija sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju.  Informācija par Satversmes simtgadi (vēsture, mūsdienas, pasākumi) pieejama šeit, kā arī Tieslietu ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas mājaslapās.

Informācija par Eiropas Vasaras skolu:

No 31. jūlija līdz 14. augustam Palsmanē, Smiltenes novada speciālajā pamatskolā jau 41.reizi norisināsies Eiropas Vasaras skola, kurā šogad aicināti piedalīties latviešu jaunieši vecumā no 11 līdz 16 gadiem. Nometni organizē Eiropas Latviešu apvienība ar Izglītības un zinātnes ministrijas finansiālu atbalstu. Aizvadītajos divos gados COVID-19 pandēmijas dēļ nav bijusi iespēja organizēt šo tradīciju pasākumu.