Informācija presei Jaunumi
Es Tu un Satversme

Trešdien, 23. martā, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns kā Satversmes vēstnesis apmeklēs Ropažu vidusskolu, lai iepazīstinātu skolēnus ar valsts pamatlikumu, tā vērtībām un nozīmi. J. Bordāna saruna ar skolēniem notiek Satversmes simtgadei veltītās izglītojošās kampaņas “Es, Tu un Satversme” ietvaros.

Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jāni Bordāns norāda: “Kā Satversmes vēstnesim man ir iespēja apmeklēt jau otro skolu, lai jauniešiem pastāstītu par Satversmes lomu mūsdienās. Valsts pamatlikums ir viens no svarīgākajiem fundamentiem, lai pastāvētu brīva, neatkarīga valsts. Mūsu pienākums izglītot katru bērnu, katru savu paaudzi par valsts pamatvērtībām, sevišķi laikā, kad Ukrainas tauta cīnās par savu neatkarību un demokrātiskām vērtībām."

Ropažu vidusskolā J. Bordāns tiksies ar 9. klašu skolēniem.

Jau vēstīts, ka Satversmes simtgadei veltītās izglītojošās kampaņas “Es, Tu un Satversme” ietvaros Satversmes vēstneši – juristi – vieslekcijas formātā iepazīstinās skolēnus dažādās Latvijas skolās ar Satversmi.

Izglītojošo kampaņu rīko Tieslietu ministrija sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, un tā ir daļa no vairākām aktivitātēm Satversmes simtgades gadā.

Informācija par Satversmes simtgadi (vēsture, mūsdienas, pasākumi) pieejama šeit, kā arī Tieslietu ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas mājaslapās.

Mediju iespējas:

Saruna ar skolēniem Ropažu vidusskolā notiks plkst. 12.10. Tieslietu ministrija aicina mediju pārstāvjus savu dalību pieteikt līdz 2022. gada 23. marta plkst. 10.00 pie Evijas Rimšānes, nosūtot vārdu, uzvārdu, pārstāvēto mediju uz e-pastu Evija.Rimsane@tm.gov.lv. Ropažu vidusskolas apmeklēšana klātienē ir iespējama, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.