Informācija presei
Latvija un Luksemburga

Trešdien, 24.novembrī, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns darba vizītes ietvaros tikās ar Luksemburgas tieslietu ministri Samu Tansoni (Sam Tanson), lai apspriestu ar tiesu darba organizāciju saistītos jautājumus.

Abu amatpersonu sarunas uzmanības centrā bija jautājumi par tiesnešu apmācībām un tiesu digitalizāciju. Tāpat arī ministri apsprieda ieslodzījuma vietu administrēšanas jautājumus, kā arī abu valstu gaidāmo prezidentūru Eiropas Padomē.

Latvija un Luksemburga ir aktīvi iesaistījušās starptautiskā līmeņa diskusijā, uzsverot tieslietu jomas lomu demokrātisko vērtību stiprināšanā. Jau ziņots, ka 2021. gada 6. decembrī tieslietu ministra Jāņa Bordāna vadībā notiks Starptautiskais tieslietu līderu dialogs, piedaloties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dalībvalstu un partnervalstu tieslietu ministriem. Diskusijas ietvaros plānots pārrunāt tieslietu jomas transformāciju, atdzīvinot sabiedriskā līguma idejas un stiprinot demokrātiskās vērtības. Arī Luksemburgas tieslietu ministres vadībā 2022.gadā plānots aktualizēt minētos jautājumus tieslietu ministru starpā.