Informācija presei
Latvija un Polija

Piektdien, 14.janvārī, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns tikās ar Polijas vicepremjera Jaceka Sasina (Jacek Sasin) vadīto Polijas valdības delegāciju, lai apspriestu abu valstu sadarbības attīstības iespējas.

Tikšanās laikā amatpersonas akcentēja abu valstu kopīgo vēsturi un nākotnes izaicinājumus, uzsverot Trīs jūru iniciatīvas īstenošanas nozīmi.

Vienlaikus sarunā abas amatpersonas uzsvēra, cik svarīgi Eiropai nodrošināt alternatīvos risinājumus resursu piegādei. Lai panāktu lielāku enerģētisko neatkarību, liela nozīme būs jaunajam gāzes vadam, kas Poliju caur Lietuvu savienos ar Baltijas valstīm.

Tāpat arī J.Bordāns atzinīgi novērtēja Polijas strauji īstenoto infrastruktūras attīstību, kas dod iespējas arī Baltijas valstu iedzīvotājiem vēl ērtāk sasniegt Rietumeiropu.

Tikšanās noslēgumā J.Bordāns Polijas vicepremjeram pasniedza Latvijas brīvības cīnītāja Gunāra Astras piemiņai veltīto grāmatu “Gunārs Astra: Pēdējais vārds”, kas izdota piecās valodās.

Sarunā piedalījās arī Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs Polijas infrastruktūras ministrs Andžejs Adamčiks (Andrzej Adamczyk), kā arī Polijas vēstniece Latvijā Monika Mihališina (Monika Michaliszyn) un Polijas Valsts aktīvu un Infrastruktūras ministriju augstākās amatpersonas.

Latvijas vizītes laikā Polijas valdības delegācijas pārstāvji tiksies arī ar satiksmes un ekonomikas ministru, lai runātu par sadarbību infrastruktūras un enerģētikas jomā.