Jānis Bordāns

Ceturtdien, 4. jūnijā, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns piedalīsies Eiropas Savienības (ES) tieslietu ministru neformālajā videokonferencē, kurā aicinās ES tieslietu ministrus diskutēt par ES pilsoņu izdošanu trešajām pasaules valstīm.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns: "Jautājums par ES pilsoņu tiesību un interešu aizsardzību viņu izdošanas gadījumos ES prezidentūras darba kārtībā ir iekļauts pēc Latvijas iniciatīvas. Gadījums ar Kristīnes Misānes izdošanu ir nopietns precedents, kas lika risināt jautājumus ne tikai iekšpolitiski, bet arī ES līmenī. Redzam, ka ir nepieciešams esošo sadarbību uzlabot, tā nav pietiekami efektīva, jo mūsu mērķis ir nepieļaut nepamatotu vai prettiesisku ES pilsoņu izdošanu uz trešajām pasaules valstīm. Tāpēc aicināšu ES dalībvalstu tieslietu ministrus diskutēt par nepieciešamību veikt padziļinātu un pilnvērtīgāku izvērtējumu un domāt par tālākajiem soļiem, lai nodrošinātu Eiropas pilsoņu tiesību un interešu aizsardzību izdošanas gadījumos uz trešajām pasaules valstīm."

Sanāksmes ietvaros J.Bordāns aicinās ES tieslietu ministrus atbalstīt iniciatīvu, ka Eiropas tiesiskās sadarbības tīkls krimināllietās un Eurojust analizēs praksi par  ES pilsoņu izdošanu un nāks klajā ar priekšlikumiem par vadlīniju izstrādi, lai uzlabotu tiesisko regulējumu attiecībā uz ES pilsoņu izdošanu trešajām pasaules valstīm.

Sanāksmes ietvaros plānots arī diskutēt par priekšlikumiem Eiropas Parlamentam un Padomes regulai par tiesību aktiem, kas piemērojami prasījumu cesijas sekām attiecībā uz trešajām personām un Covid – 19 ietekmi uz ES tieslietu jomu.

 

Lana Mauliņa

Tieslietu ministrijas

Komunikācijas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: 67036738

E-pasts: Lana.Maulina@tm.gov.lv