Informācija presei
Latvijas un Norvēģijas ministri runās par ciešāku sadarbību tieslietās
Ceturtdien, 12.maijā, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs tiksies ar Norvēģijas tieslietu un sabiedriskās drošības ministru Anderu Anundsenu (Anders Anundsen), lai apspriestu līdzšinējo sadarbību politiskajā līmenī un Norvēģijas finanšu instrumenta programmas īstenošanā.
Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs uzsver: “Ar Norvēģijas atbalstu īstenotie projekti ir ļoti labs piemērs, kā divas valstis sekmīgi var strādāt kopā tieslietu nozarē”. Tikšanās laikā abi ministri pārrunās turpmāko Latvijas un Norvēģijas sadarbību tieslietu nozarē un tās attīstību ilgtermiņā.
Latvijas un Norvēģijas tieslietu ministru sadarbības vizīte Oslo, Norvēģijā notiek Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Latvijas korekcijas dienestu un Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu reforma” ietvaros. Ar Norvēģijas atbalstu Latvijā tiek īstenoti trīs vērienīgi projekti: Valsts probācijas dienests īsteno projektu “Alternatīvu brīvības atņemšanai sekmēšana (ieskaitot iespējamo pilotprojektu elektroniskajai uzraudzībai)”, Ieslodzījuma vietu pārvaldes pārziņā ir projekts “Jauna nodaļa Olaines cietumā, ieskaitot būvniecību un personāla apmācību”, savukārt Valsts policija īsteno projektu “Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu standartu uzlabošana”. Projektu ietvaros ir paveikts liels darbs – uzbūvēts Atkarīgo centrs Olaines cietumā, ieviesta elektroniskās uzraudzības sistēma un uzlabota īslaicīgās aizturēšanas vietu infrastruktūra. Programmas kopējais finansējums ir 15 360 000 eiro, no kuriem Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansējums ir 13 056 000 eiro. Programmas apsaimniekotājs ir Tieslietu ministrija un kā nacionālais programmas partneris piedalās Iekšlietu ministrija. Sadarbības vizītes laikā tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam plānota tikšanās arī ar Oslo cietuma direktoru Oivindu Alnesu, Korekcijas dienestu ģenerāldirektori Marianni Vollānu un Korekcijas dienestu personāla akadēmijas direktoru Hansu Jorgenu.   Informāciju sagatavoja: Andris Vitenburgs Tieslietu ministra preses sekretārs Tālrunis: 67036759, 26599312 E-pasts: Andris.Vitenburgs@tm.gov.lv.