Jaunumi
aglona

Šogad laikā no 11. līdz 15.augustam Aglonā notiek Vissvētākās Marijas Debesīs uzņemšanas svētki. Aglonas svētku laikā norisināsies dažādi pasākumi: slimniekiem veltīta diena 11.augustā, ģimenei veltīta diena 12.augustā, Svētā Meinarda svinības 13.augustā, 14.augustā notiks Vissvētās Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas svētki, kā arī vairāki pasākumi svētku noslēgumā - 15.augustā.

Plašāka informācija par pasākumiem Aglonas svētku laikā pieejama svētku programmā

Lai nodrošinātu pasākuma netraucētu norisi un informētu pasākuma dalībniekus par būtiskiem aspektiem, kas saistīti ar satiksmes organizēšanu, medicīnisko apkalpošanu un citiem ar drošību saistītiem pasākumiem, ir pieejama praktiska informācija svētku dalībniekiem:

Valsts policija aicina apmeklētājus īpaši parūpēties par savu bērnu drošību, neatstājot viņus bez uzraudzības, kā arī iepriekš pārrunājot rīcību, gadījumā, ja bērns no vecākiem tomēr nošķiras. Šādā gadījumā nekavējoties jāvēršas pēc palīdzības pie policijas vai pasākuma organizatoriem.

Tāpat aicināts parūpēties par savu mantu drošību, neatstājot bez uzraudzības somas un citas personīgās mantas. Gadījumos, ja Jūs atrodat kādas mantas, lūgums nodot tās bazilikas Informācijas centrā vai arī nodot jebkuram policijas darbiniekam. Pēc pasākuma norises beigām, atrastās mantas tiks nodotas Valsts policijas Preiļu iecirknim, Talsu ielā 2, kur īpašnieks tās varēs saņemt atpakaļ.

Svētku norises laikā virs pasākuma vietām ir aizliegts izmantot bezpilota gaisa kuģus (dronus) bez svētku organizatora un pašvaldības saskaņojuma.

Vietējos iedzīvotājus aicinām būt saprotošiem pret dažādiem satiksmes ierobežojumiem un apgrūtinājumiem, bet visus ceļu satiksmes dalībniekus lūdzam pārvietoties atbilstoši noteikumiem un būt tolerantiem vienam pret otru.

Autovadītājiem jāņem vērā, ka pa autoceļiem Aglonas virzienā virzās svētceļnieku grupas, un ir jābūt piesardzīgiem, tās apbraucot, bet svētceļniekiem, kuri dodas uz Aglonas Baziliku, jābūt uzmanīgiem, ejot pa būvdarbu posmu. Tāpat policija atgādina, ka, pārvietojoties pa brauktuves nomali diennakts tumšajā laikā, gājējiem un arī velosipēdistiem jāatceras par atstarotāju lietošanu, lai neapdraudētu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus.
 

PIESARDZĪBAS PASĀKUMI VESELĪBAI UN DROŠĪBAI: 

 • Neapmeklēt pasākumu, ja ir saslimšanas pazīmes (paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, iesnas u.tml.) vai ja esi Covid-19 kontaktpersona (piemēram, ir inficēts ģimenes loceklis).
 • Ja parādās elpceļu infekcijas pazīmes pasākumu norises vietā, tad lieto sejas masku, iespēju robežās ievēro no citiem vismaz divu metru distanci, dodies mājās un sazinies ar savu ģimenes ārstu.
 • Ja slimo ar hroniskām slimībām, ņem līdzi izrakstītos medikamentus pietiekamā daudzumā, lieto tos, kā noteicis ārsts. Ievēro veselības stāvoklim atbilstošu režīmu, kā arī izvairies no pārpūles, atvēli laiku atpūtai un miegam.
 • Velc piemērotu apģērbu – vieglu, gaišu, ērtu un no dabīga materiāla, kas nodrošina ķermeņa elpošanu. Nodrošinies, lai nesamirktu lietus gadījumā. Izvēlies ērtus un elpojošus apavus.
 • Lai nepārkarstu, izvairies no ilgstošas uzturēšanās tiešos saules staros. Izmanto galvassegu - gaišas krāsas cepuri vai lakatu.
 • Nodrošinies ar dzeramo ūdeni un padzeries regulāri! Ņem līdzi trauku, ko uzpildīt ūdens ņemšanas vietās Bazilikas teritorijā.
 • Ja Tavai saslimšanai tās paasinājuma periodā raksturīgi samaņas traucējumi, lūdzam somā vai kabatā paņemt līdzi zīmīti, kurā norādi savu vārdu, uzvārdu un saslimšanu, ar kuru slimo, piemēram, „slimoju ar cukura diabētu”. Mobilajā telefonā ieraksti radinieku telefona numurus, kurus mediķi spētu identificēt un sazvanītu piederīgos, ja tas nepieciešams, piemēram, „māsa”, „dēls”, „tēvs” utt.
 • Uzmanies no indīgo kukaiņu dzēlieniem – lapsenēm, bitēm. Vēlams jau iepriekš parūpēties par medikamentiem, kas var mazināt alerģisku reakciju pēc insektu dzēlieniem.
 • Svētceļojuma laikā nodrošinies ar plāksteriem un pārsējiem ādas noberzumu un nobrāzumu apkopšanai.
 • Dodoties peldēties, esi uzmanīgs, nepeldi tālu no krasta – visdrošāk ir peldēt vietā, kas nav dziļāka par krūšu augstumu. Pieskatiet viens otru!
 • Esi piesardzīgs dedzinot sveces, uzmanies no sveču liesmām, kā arī kūstošā vaska. Uzmanies no uguns, ja valkā garu un plīvojošu apģērbu. Neizmanto kūstoša materiāla sveču ietvarus.
 • Visos gadījumos, kad pasliktinās veselības stāvoklis – ir izteikts vājums, apziņas traucējumi, drebuļi, caureja, slikta dūša ar vemšanu, sāpes, hronisku saslimšanu paasinājumi u.c. veselības problēmas - meklē mediķu palīdzību! Esi uzmanīgs pret apkārtējiem - ja redzi, ka kādam kļuvis slikti, piedāvā palīdzību.

Satiksmes ierobežojumi kravas auto tranzītsatiksmei:

Lai nodrošinātu, Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku dalībnieku drošību, sākot no šī gada 12. augusta plkst. 17.00 līdz 15. augusta plkst. 18.00, tiks slēgta kravas auto tranzītsatiksme pa vairākiem valsts autoceļiem Aglonas apkaimē:

 • P60 Dagda–Aglona posmā Sloboda–Aglona;
 • P62 Krāslava–Preiļi–Madona posmā Krāslava–krustojums ar autoceļu A13 Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi);
 • V636 Krāslava–Izvalta–Šķeltova–Aglona posmā Šķeltova–Aglona;
 • V641 Uz Grāveriem
 • V745 JaunaglonaAglona;
 • V762 AglonaVišķi. 

Kā apbraucamos ceļus ieteicams izmantot:

 • P57 MaltaSloboda;
 • V744 KastīreKategradeKameņecaKapiņi;
 • V610 JaunokraGrāveri.
 • V676 Grāveri – Višķi – P64 – līdz A13

Uz Aglonas svētku dalībniekiem un sabiedrisko transportu šie ierobežojumi neattieksies.

Aicinām autovadītājus ar izpratni izturēties pret ieviestajiem satiksmes ierobežojumiem, ievērot satiksmes organizācijas kārtību, kā arī rēķināties ar iespējamu garāku ceļā pavadīto laiku.

Aktuālā informācija par satiksmi valsts autoceļu tīklā un uzziņas ir pieejamas pa diennakts bezmaksas tālruni 80005555, www.lvceli.lv, kā arī aplikācijā Waze.

lvc

Pamatojoties uz Preiļu novada domes sniegto informāciju, norādāms, ka ceļu remonti Aglonas apkārtnē šobrīd nenotiek.