attēls

Otrdien, 12.maijā, Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēdē ir atbalstīti Tieslietu ministrijas sagatavotie priekšlikumi grozījumiem Krimināllikumā saistībā ar tabakas izstrādājumu nelegālās aprites apkarošanu.

Apakškomisijas sēdē ir panākta vienošanās par attiecīga likumprojekta sagatavošanu un tā virzību izskatīšanai parlamentā.

Atbilstoši TM rosinātajam priekšlikumam kriminālatbildība fiziskajām personām tiks paredzēta par tabakas izstrādājumu nelikumīgu realizāciju mantkārīgā nolūkā neatkarīgi no realizētā daudzuma.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns: “Nenoliedzami, tas būs sitiens ēnu ekonomikai un noziedzīgām shēmām, jo tabakas izstrādājumu nelikumīgas tirdzniecības izskaušana palīdzēs mazināt kontrabandas iemeslus.”

Vienlaikus ministrs uzsver, ka kriminālatbildības ieviešana samazinās cigarešu nelegālo apriti, taču nepieciešams mērķtiecīgs un profesionāls policijas darbs, lai apkarotu kontrabandu pašā saknē un vēl vairāk mazinātu tās ietekmi uz valsts ekonomiku.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Andris Vitenburgs

Tieslietu ministra preses sekretārs

Tālrunis: 67036759, 26599312

E-pasts: Andris.Vitenburgs@tm.gov.lv.