Informācija presei
Šodien Latvijas tieslietu sistēmai aprit 95 gadi
Pirms 95 gadiem, jau nākamajā dienā pēc Latvijas valsts proklamēšanas, 1918.gada 19.novembrī, Ministru prezidents Kārlis Ulmanis, veidojot valdību, uzaicināja zvērinātu advokātu Pēteri Juraševski kļūt par tieslietu ministru, kura pirmais uzdevums bija izveidot Tieslietu ministriju – iestādi, kas nodrošinātu neatkarīgu tiesu varu Latvijā. Tieslietu ministrija bija pirmā Latvijas valsts nodibinātā ministrija.
„Man ir prieks, ka šī ir jau izveidojusies Tieslietu ministrijas tradīcija - valsts svētkos cildināt tās tiesiskuma cēlējus un uzturētājus! Tradīcijas un laba darba novērtējums, atgādina par laika ritumu un lietu kārtību. It īpaši, ja aiz muguras ir saspringts darbs”, savu atzinību tieslietu sistēmas darbiniekiem pauž ministrs Jānis Bordāns.
Šovakar par godu tieslietu sistēmas 95 gadu jubilejai, Lielajā ģildē, notiks svinīgs pasākums. Tajā aicinātas piedalīties ir Latvijas augstākās amatpersonas, Tieslietu ministrijas darbinieki, bijušie tieslietu ministri un valsts sekretāri, tiesneši, prokurori, brīvo juridisko profesiju pārstāvji – advokāti, tiesu izpildītāji, notāri, un citi viesi. Pasākumā tieslietu ministrs Jānis Bordāns pasniegs Tieslietu ministrijas apbalvojumus – I, II un III pakāpes Atzinības rakstus, un tieslietu sistēmas īpašos apbalvojumus – Goda zīmes. Apbalvojumus par nozīmīgu ieguldījumu tieslietu sistēmas attīstībā saņems 94 personas. Sigita Vasiļjeva Sabiedrisko attiecību speciāliste Tālrunis: 67036739, 28611915 E-pasts: Sigita.Vasiljeva@tm.gov.lv