Informācija presei
Starptautisks seminārs par mediācijas procesu Latvijā un Ziemeļvalstīs
Rīt, 4. oktobrī, notiks starptautisks seminārs „Mediācija Latvijā un Ziemeļvalstīs”, ko organizē Tieslietu ministrija sadarbībā ar Ziemeļvalstu ministru padomi. Semināra mērķis ir popularizēt mediācijas ideju Latvijā un veicināt pieredzes apmaiņu starp Baltijas un Ziemeļvalstīm mediācijas jomā.
„Mediācijas priekšrocība ir tā, ka tiek risināta konflikta būtība, nevis notiek cīņa ar tā sekām. Tiek vērtēti konflikta patiesie rašanās iemesli, samazinot iespējas, ka strīds nākotnē varētu rasties atkārtoti, un tādējādi rodot iespēju pušu tālākai sadarbībai. Veiksmīga mediācijas ieviešana praksē ne tikai atslogotu tiesas, bet arī radītu patiesi jaunu un labāku sabiedrības attieksmi pret tiesu varu, kā arī veicinātu pušu apziņu un līdzatbildību par konflikta rašanos,” par mediācijas lomu tiesu noslodzes izlīdzināšanā un nepieciešamību sabiedrībai pārorientēties uz savstarpēju sapratnes stiprināšanu pauž tieslietu ministrs Jānis Bordāns.
Seminārā uzstāsies starptautiski atzīti lektori no Dānijas, Norvēģijas un Zviedrijas, kuri sniegs savu pieredzi mediācijas izmantošanā administratīvajā procesā, kriminālprocesā un pārrobežu strīdu risināšanā. Savukārt par mediācijas attīstību un darbību Latvijā informēs pārstāvji no Mediācijas padomes, Valsts probācijas dienesta un Augstākās tiesas. Mediācija ir brīvprātīgs process, kurā konfliktējošās puses ar neitrālas trešās personas palīdzību -mediatora, palīdzību savstarpējas komunikācijas ceļā mēģina atrisināt konfliktu. Mediācija ir konfliktu risināšanas process, kas ir kā papildinājums un reizē arī alternatīva tiesas procesam un kas ieņem aizvien svarīgāku lomu dažāda veida domstarpību risināšanas gadījumos.
„Uzstājoties dažādās auditorijās un runājot ar cilvēkiem, esmu novērojusi, ka interese par mediāciju aug ģeometriskajā progresijā. To var attiecināt gan uz tiem, kas grib sniegt šo pakalpojumu, gan uz tiem, kuri labprāt to izmantotu vai ieteiktu. Pašreiz notiek tas, ka mediācijas piedāvājums un pieprasījums ir uzsākuši ceļu viens otram pretī, ko veicinās arī šis seminārs”, stāsta Mediācijas padomes valdes priekšsēdētāja Laima Zelmene.
Mediju ievērībai: Mediji ir laipni aicināti piedalīties seminārā vai pieteikties intervijai ar semināra runātājiem, iepriekš sazinoties pa e-pastu Sigita.Vasiljeva@tm.gov.lv vai zvanot 67036739. Seminārs notiks viesnīcā „Radisson Blue Latvija”, Elizabetes ielā 55, sākums plkst. 9.00. Semināra darba kārtība (doc)             Sigita Vasiļjeva Sabiedrisko attiecību speciāliste Tālrunis: 67036739, 28611915 E-pasts: sigita.vasiljeva@tm.gov.lv