Tieslietu ministrija atzinīgi novērtē notāru ieguldījumu sabiedrības informēšanā
Tieslietu ministrija atzinīgi novērtē zvērinātu notāru sniegtās profesionālās juridiskās konsultācijas gandrīz 3000 iedzīvotājiem Notāru dienu ietvaros. Lielā iedzīvotāju interese apliecina kompetentas juridiskās palīdzības nozīmi darījumu kārtošanā. Šogad Notāru dienās, 29. februārī un 1. martā, priekšplānā izvirzot tiesisko drošību darījumu kārtošanā, notāri sniedza iedzīvotājiem konsultācijas par iespējamajiem riskiem darījumos ar nekustamo īpašumu un dāvinājuma līgumos, kā arī mantojumu lietām, testamentu sastādīšanas kārtību, īres, nomas un citiem jautājumiem.
Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, paužot pateicību notāriem, kuri piedalījās Notāru dienās, atzīmē: “Esmu gandarīts, ka arī zvērināti advokāti jau sesto gadu pēc kārtas īstenos no notāriem pārņemto sabiedrības informēšanas tradīciju un ceru, ka tās turpināšanā nākotnē iesaistīsies arī zvērināti tiesu izpildītāji, un reizi gadā palīdzēs iedzīvotājiem ar savu padomu civiltiesisku jautājumu risināšanā.”
Tieslietu ministrija izsaka pateicību par notāru ieguldīto darbu un aicina tikpat veiksmīgi arī turpmāk īstenot Notāru dienās iedibināto tradīciju – bez maksas konsultēt iedzīvotājus par sarežģītiem juridiskiem jautājumiem. Šogad notāru konsultācijas sniegtas 108 birojos visā Latvijā, Rīgā - tirdzniecības parkā “Alfa”, kā arī sociālajos tīklos.           Ksenija Vītola Tieslietu ministrijas Komunikācijas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas preses sekretāre Tālrunis: 67036861 E-pasts: Ksenija.Vitola@tm.gov.lv