fds c

Ceturtdien, 22.septembrī, Tieslietu ministriju pieredzes apmaiņas vizītē apmeklēja Austrālijas notariāta pārstāvji, lai tiktos ar Ministru prezidenta biedru, tieslietu ministru Jāni Bordānu, Tieslietu ministrijas parlamentāro sekretāri Ilonu Kronbergu,  Dzimtsarakstu departamentu, Starptautiskās sadarbības departamentu un Eiropas lietu departamenta pārstāvjiem. Tikšanās laikā viesi tika iepazīstināti ar Tieslietu ministrijas starptautisko sadarbību un starptautisko jautājumu risināšanas gadījumiem, kā arī ministrijas vēsturi, funkcijām un sadarbību ar Latvijas Zvērinātu notāru padomi.

Austrālijas notariāta pārstāvji atzinīgi vērtēja Tieslietu ministrijas un Latvijas Zvērinātu notāru padomes līdzšinējo sadarbību, kā arī Latvijas vērienīgo attīstību notariālā procesa digitalizācijā un darba organizācijā.

Tāpat tikšanās laikā viesi uzsvēra nepieciešamību veidot ciešāku sadarbību starp abu valstu notariātiem, tāpēc Latvijas vizītes ietvaros tika noslēgts sadarbības līgums starp Austrālijas un Latvijas notariātu institūcijām.

Pieredzes apmaiņas vizītē Austrālijas notariāta pārstāvji iepazinās ar Latvijas notariāta digitalizācijas attīstību, profesionālajiem standartiem, tiesisko regulējumu un praksi.

 

Foto galerija.