Informācija presei
Tieslietu ministrs apstiprina amatā zvērināta notāra palīdzi
Trešdien, 10.februārī, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs pieņēma zvērināta notāra palīdzes Ievas Miķelsones svinīgo solījumu. Pēc svinīgā solījuma nodošanas tieslietu ministrs apstiprināja Ievu Miķelsoni par zvērināta notāra Aigara Kaupes palīdzi Rīgas apgabaltiesas darbības teritorijā, pamatojoties uz notāra priekšlikumu un Latvijas Zvērinātu notāru padomes pozitīvo atsauksmi.
Sveicot Ievu Miķelsoni ar stāšanos jaunajā amatā, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs uzsvēra, ka iedzīvotāji no notāra gaida labvēlīgu attieksmi, atsaucību un palīdzību juridisku jautājumu risināšanā.
  Pirmais iespaids cilvēkam veidojas notāra birojā, ikdienas saskarsmē, kad notārs apliecina savas profesionālās prasmes un iemaņas, sniedz kvalitatīvu palīdzību, izmantojot viņam pieejamo informāciju no publiskajiem reģistriem un datu bāzēm, akcentē tieslietu ministrs.   Šobrīd juridisko palīdzību ir iespējams saņemt 108 notāru birojos dažādās Latvijas pilsētās, atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam izvietojumam. Zvērināta notāra palīgs ir tiesīgs aizstāt zvērinātu notāru atvaļinājuma, slimības, komandējuma un citas attaisnotas prombūtnes laikā. Ja šajā amatā viņš ir darbojies vismaz divus gadus, tad pēc zvērinātu notāru eksāmena nokārtošanas zvērināta notāra palīgam ir priekšrocības tikt apstiprinātam par zvērinātu notāru.   Papildu informācija: Andris Vitenburgs Tieslietu ministra preses sekretārs Tālrunis: 67036759, 26599312 E-pasts: Andris.Vitenburgs@tm.gov.lv.