Informācija presei

Ceturtdien, 16. janvārī, Tieslietu ministrijā iepazīšanās vizītē pie tieslietu ministra Jāņa Bordāna viesojās Uzbekistānas vēstnieks Latvijā Kadambajs Sultanovs (H.E. Kadambay Sultanov), lai pārrunātu līdzšinējo sadarbību tieslietu jomā.

K.Sultanovs tikšanās laikā iezīmēja Uzbekistānas lielākos izaicinājumus gan tieslietu sistēmā, saskaroties ar likuma piemērošanas problemātiku, gan dažādu reformu kontekstā, tai skaitā 2019. gada nogalē veiksmīgi īstenoto valdības reformu un vēlēšanu reformu.

Vēstnieks atzina, ka pēc decembrī notikušajām parlamenta vēlēšanām vērojamas pozitīvas pārmaiņas - parlamenta sastāvā pirmo reizi ievēlēts divreiz vairāk sieviešu, kā tas bijis vērojams iepriekš.

Tāpat Uzbekistānas vēstnieks Latvijā pauda gandarījumu par līdzšinējo veiksmīgo Latvijas un Uzbekistānas sadarbību, kā arī izteica atzinību Latvijas piemēram attiecībā uz mediācijas īstenošanu un publisko reģistru atvēršanu.

Savukārt tieslietu ministrs Jānis Bordāns atzinīgi izteicās par Uzbekistānas īstenotajām reformām, kā arī pateicās par veiksmīgo sadarbību, atzīmējot, ka Latvijai un Uzbekistānai ir daudz vienojošā dažādās jomās.

Tikšanās laikā abas puses uzsvēra nepieciešamību turpināt līdzšinējo sadarbību tieslietu jomā.

 

 

 

 

 

Alise Dārzniece

Tieslietu ministrijas

Komunikācijas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: 67036920; e-pasts: Alise.Darzniece@tm.gov.lv