Informācija presei
Atkarīgo centrs

Trešdien, 13.oktobrī, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns darba vizītē apmeklēs Olaines cietumu (Latvijas cietumu slimnīcu) un vērtēs ieslodzījuma apstākļus, kā arī noslodzi Covid-19 infekcijas izplatības laikā. 

Jānis Bordāns un Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece ģenerāle Ilona Spure tiksies ar Olaines cietuma priekšnieku Dmitriju Kaļinu, lai izvērtētu arī ieslodzījuma vietas gatavību nodrošināt noteiktās prasības, darba organizāciju un funkciju izpildi. Vienlaikus tiks apspriesta situāciju ar Covid-19 pandēmijas izplatību Latvijas ieslodzījuma vietās. Jau gadu Olainē Latvijas cietumu slimnīcā ir izveidota atsevišķa nodaļa Covid-19 slimniekiem, lai viņus norobežotu no pārējiem pacientiem un nodrošinātu kvalitatīvu ārstēšanu.

Aktuālie vakcinācijas dati liecina: lai nodrošinātu epidemioloģiski drošu vidi Latvijas cietumos, ieslodzījuma vietu sistēmā kopumā vakcinācijas procesu ir pabeiguši 73% strādājošo un to uzsākuši vēl 15%. 

J.Bordāns apmeklēs arī Atkarīgo centru. Tas darbojas Olaines cietuma teritorijā jau piecus gadus un tajā tiek īstenotas specializētas programmas dažādu atkarību mazināšanai.