Informācija presei Jaunumi
Tiesnešu zvērests

Piektdien, 15. janvārī, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns piedalījās pirmajā attālinātajā jeb tiešsaistē notikušajā svinīgajā tiesnešu zvēresta nodošanas ceremonijā, kurā Valsts prezidentam Egilam Levitam zvērestu nodeva pieci jauni tiesneši – Edgars Grīvnieks, Alise Antone, Inga Jaunzeme, Natālija Asača un Liene Lāzare.

Sveicot tiesnešus ar stāšanos amatā, J. Bordāns norāda: “Tas ir mūsu izaicinājums un šodienas realitāte – klasisks saturs ar jaunu veidolu. Šodien jaunajiem tiesnešiem jau pirmais solis ir sācies digitālā vidē. Tas ir zīmīgi! Tas nozīmē, ka savā attīstībā nedrīkst apstāties, ja vēlies būt kompetents un profesionāls tiesnesis. Novēlu jaunajiem tiesnešiem turpināt pilnveidoties, mācīties un apgūt arvien jaunas zināšanas, lai ar savu atbildīgo darbu veicinātu tiesu varas reputāciju un stiprinātu sabiedrības uzticību tiesiskumam.

Saskaņā ar likumu “Par tiesu varu” pēc zvēresta nodošanas tiesnesis stājas pie savu pienākumu pildīšanas: Edgars Grīvnieks un Alise Antone – Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā, Inga Jaunzeme – Rīgas rajona tiesā, Natālija Asača – Rēzeknes tiesā, Liene Lāzare – Zemgales rajona tiesā.