Tieslietu ministrs pieņem zvērinātu notāru palīgu svinīgo solījumu
Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs ceturtdien, 27.novembrī, pieņēma divu zvērinātu notāru palīdžu svinīgo solījumu. Svinīgo solījumu nodeva Kurzemes apgabaltiesas darbības teritorijā Liepājā zvērinātas notāres Larisas Medvedevas palīdze Diāna Šķiņķe un Vidzemes apgabaltiesas darbības teritorijā Valmierā zvērinātas notāres Initas Nīlanderes palīdze Gunita Vītola. Nododot svinīgo solījumu, zvērinātu notāru palīdzes solīja godīgi un apzinīgi pildīt savus amata pienākumus.
Tieslietu ministrs, sveicot zvērinātu notāru palīdzes, uzsvēra notāra profesijas nozīmīgumu un pauda, ka notāra palīga svinīgā solījuma nodošana ir pirmais solis ceļā uz to: „No šī brīža Jūs esat pilntiesīgi piederīgas Latvijas tiesu sistēmai. Jums nāksies daudz ko apgūt, lai spētu juridiski pareizi risināt dažādās dzīves situācijas, tāpēc es Jums vēlu veiksmi Jūsu darbā, izdošanos un panākumus, sasniedzot mērķus.”
Papildu informācija: Zvērināta notāra palīgu, pamatojoties uz zvērināta notāra priekšlikumu un Latvijas Zvērinātu padomes pozitīvu atsauksmi, pēc notāra palīga svinīgā solījuma nodošanas amatā apstiprina tieslietu ministrs. Par zvērināta notāra palīgiem var būt Latvijas pilsoņi, kas ir sasnieguši 21 gada vecumu, ieguvuši otrā līmeņa augstāko profesionālo izglītību tiesību zinātnē un jurista kvalifikāciju, kā arī vismaz trīs gadus strādājuši pie zvērināta notāra. Zvērināta notāra palīgs ir tiesīgs aizstāt zvērinātu notāru atvaļinājuma, slimības, komandējuma un citas attaisnotas prombūtnes laikā. Līva Rancāne Tieslietu ministrijas Administratīvā departamenta Sabiedrisko attiecību speciāliste Tālrunis: 67036712, 28748349 E-pasts: Liva.Rancane@tm.gov.lv