Informācija presei Jaunumi
vsx

Trešdien, 21. septembrī, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns tikās ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Publiskās pārvaldības direktorāta vadītāju Elzu Pilihovsku (Elsa Pilichowski).

OECD vārdā Elza Pilihovska pateicās Latvijas Tieslietu ministrijai par šobrīd Rīgā notiekošo OECD Globālā apaļā galda diskusiju organizēšanu. 21. un 22. septembrī Rīgā notiekošais globālais dialogs ir apliecinājums ciešai Latvijas un OECD sadarbībai tieslietu jomā, regulāri aktualizējot diskusijas par nozīmīgiem tieslietu jautājumiem.

Abas amatpersonas bija vienisprātis, ka plašāk būtu jāaktualizē diskusija par dezinformācijas ierobežošanu, jo īpaši valstīs, kas ir visneaizsargātākās no Krievijas propagandas radītā apdraudējuma. Tieši OECD šeit varētu pildīt būtisku lomu, kā organizācija, kas apvieno valstis no visiem kontinentiem. OECD pateicās Latvijai par to, ka tā kopā ar Lietuvu šobrīd ir visspilgtākās cīņā pret dezinformāciju, un pārējās valstis var sekot abu valstu piemēram. OECD pārstāve informēja, ka novembrī organizēs pirmo dezinformācijas apkarošanai veltītu tieslietu līderu konferenci, un uzaicināja Latvijas Tieslietu ministriju ņemt tajā aktīvu dalību un dalīties ar savu pieredzi.

OECD Globālā apaļā galda diskusija par pieeju tiesiskumam - 2022 ir augsta līmeņa starptautisks līderu forums savstarpējai pieredzes apmaiņai, kas tiek rīkots katru gadu. Šogad OECD Apaļais galds tiek rīkots Rīgā sadarbībā ar OECD Publiskās pārvaldības direktorātu un Latvijas Republikas Tieslietu ministriju.