Tiesnešu saimi papildina divi jauni tiesneši
Trešdien, 3. aprīlī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns piedalījās svinīgajā ceremonijā, kurā Valsts prezidentam Raimondam Vējonim zvērestu (svinīgo solījumu) deva divas jaunieceltās rajona (pilsētas) tiesas tiesneses - Inna Lipša un Jana Peinberga.           
Savā uzrunā tieslietu ministrs J. Bordāns uzsvēra: “Tiesneša amats ir viens no tiesiskuma centrālajiem elementiem. Svinīgā solījuma došana ir apliecinājums, ka tiesnesis pildīs savus amata pienākumus atbilstoši augstiem kvalitātes standartiem, taisnīguma principiem un stingrā saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi un likumiem. Mūsu pienākums ir nodrošināt tiesiskumu un sekmēt augstāku sabiedrības uzticību tiesu varai.”
Saskaņā ar likumu “Par tiesu varu” pēc zvēresta došanas tiesnesis stājas pie savu pienākumu pildīšanas. Tieslietu padome katram tiesnesim ir noteikusi konkrētu tiesu, kurā pildīt tiesneša pienākumus – I. Lipša un J. Peinberga amata pienākumus pildīs Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā.     Lana Mauliņa Tieslietu ministrijas Komunikācijas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas Sabiedrisko attiecību speciāliste Tālrunis: 67036738; e-pasts: Lana.Maulina@tm.gov.lv