Informācija presei Jaunumi
mr

Piektdien, 15. oktobrī, Ministru prezidenta biedra, tieslietu ministra Jāņa Bordāna vadībā notika Noziedzības novēršanas padomes (NNP) augstāko amatpersonu – tiesībaizsargājošo iestāšu vadītāju – forums, kas tika sasaukts pirmo reizi.

Foruma pirmajā sēdē tā dalībnieki apsprieda tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonu izglītības sistēmas pilnveidi un pauda vienotu atbalstu Iekšlietu ministrijas izstrādātajam piedāvājumam veidot ilgtermiņa konsorciju “Iekšējā drošības akadēmija” (IeDA). Tā izveidē piedalītos Iekšlietu ministrija, Valsts policijas koledža, Rīgas Stradiņa Universitāte un Latvijas Universitāte.

Konsorcijs sagatavotu speciālistus iekšlietu iestāžu vajadzībām, paredzot pieprasījumam atbilstošu un kvalitatīvu izglītības piedāvājumu, iekšlietu sistēmas specifiskajām prasībām atbilstošu mācību infrastruktūras izveidi un profesionāla pedagoģiskā personāla nodrošinājumu.

J.Bordāns diskusijā pauda pārliecību, ka bez šādas mācību iestādes nav iedomājama efektīva, profesionālu izmeklētāju un operatīvo darbinieku sagatavošana cīņai pret noziedzību. 

Foruma dalībnieki izvērtēja arī būtiskākos tiesvedību ilgumu ietekmējošos faktorus. Tika apspriesti iespējamie risinājumi, kā mazināt liecinieku un apsūdzēto neattaisnotu neierašanos uz tiesas sēdēm. Tika secināts, ka jāefektivizē piespiedu naudas piemērošana par neattaisnotu neierašanos tiesas sēdē un jāvērtē iespēja likumā paredzēt jaunus piespiedu līdzekļus, kas sekmētu liecinieku un apsūdzēto ierašanos tiesā. Šo izvērtējumu veiks Tieslietu ministrija.