Informācija presei Jaunumi
2

Trešdien, 13.jūlijā, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns tikās ar Ukrainas tieslietu ministru Denisu Maļusku (Denys Maliuska), kurš ieradies uz Rīgas Tieslietu līderu forumu.

Jānis Bordāns: “Ar Ukrainas tieslietu ministru apspriedām konkrētus rīcības virzienus, kuros nepieciešams attīstīt praktiskos risinājumus, lai Krievijas agresorvalsts un tās pastrādāto kara noziegumu atbalstītāju īpašumus iesaldētu un konfiscētu. Arī Rīgas Tieslietu līderu forumā izskatīšanai esam sagatavojuši dažādus risinājumus, kurus pēc apspriešanas forumā piedāvāsim starptautiskajai sabiedrībai. Tas ir skaidrs, nepieciešami izšķiroši un apņēmīgi soļi turpmākajā sankciju piemērošanā, jo katra diena un katra neizlēmība ir zaudētas cilvēku dzīvības. Kopā ar Ukrainas kolēģi esam pārliecināti, ka Rīgas Tieslietu līderu forums dos praktisku ieguldījumu nepieciešamo risinājumu nodrošināšanai.”

Rīgas vizītes laikā Deniss Maļuska tiksies arī ar Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūras pārstāvjiem, kā arī Latvijas Republikas Saeimā ar Juridiskās komisijas un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisiju vadītājiem.

Jau ziņots, ka Jānis Bordāns aprīlī apmeklēja Kijivu, lai Krievijas okupācijas spēku pastrādāto kara noziegumu izmeklēšanu apspriestu ar Ukrainas tieslietu ministru Denisu Maļusku un Ukrainas ģenerālprokurori Irinu Venediktovu.

Ukrainas tieslietu ministrs Deniss Maļuska piedalīsies arī Tieslietu līderu foruma preses konferencē 14.jūlijā plkst. 11.30 Rīgā, Melngalvju namā.