Šonedēļ, no 10.-14. septembrim Latvijā viesojas Moldovas Republikas Nacionālā personas datu aizsardzības centra Atbilstību departamenta direktora pienākumu izpildītājs Viktors Makoveijs (Victor Macovei) un Moldovas Republikas Nacionālā personas datu aizsardzības centra Atbilstību departamenta valsts inspektori: Viktorija Timciuka, (Victoria Timciuc), Rusnačs Rodions (Rusnac Rodion), Olimpija Rotari (Olimpia Rotari) un Oļegs Angheluta  (Oleg Angheluță).

Moldovas delegācija Latvijā ir ieradusies pieredzes apmaiņas vizītē, kas tiek organizēta Moldovas Twinning projekta "Moldovas Republikas Nacionālā personas datu aizsardzības centra kapacitātes celšana" Nr. MD 13 ENPI JH 03 17 (MD/29) ietvaros.

Vizītes mērķis ir saņemt detalizētu informāciju par jautājumiem, kas skar personu datu aizsardzību, ņemot vērā Eiropas Savienības dalībvalstu institūcijās īstenotās procedūras un Eiropas Savienības tiesību aktu piemērošanu praksē, kā arī, dalīties pieredzē un veidot ciešāku savstarpējo sadarbību.

Lai nodrošinātu vispusīgu un efektīvu zināšanu un pieredzes apmaiņu par personas datu aizsardzības noteikumu piemērošanu praksē valsts un pašvaldību institūcijās, kā arī banku sektorā, paredzēts, ka Moldovas delegāciju uzņems Tieslietu ministrija, Datu valsts inspekcija, Tiesu administrācija, Valsts ieņēmumu dienests, Latvijas Finanšu nozares asociācija, Rīgas dome, Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Valsts kanceleja.