Patentu valdes 2021. gada ziņas:

2021.g. 14. septembrī norisinājās jau sestās apmācības par intelektuālā īpašuma jautājumiem Latvijas un Eiropas tiesnešiem, tiesu sistēmas darbiniekiem, kā arī intelektuālā īpašuma jomas profesionāļiem. Šoreiz seminārā īpašs uzsvars tika likts uz preču zīmju aizsardzības un autortiesību tēmām. Arī šogad, jau otro gadu pēc kārtas, seminārs notika Eiropas līmenī tiešsaistē un pulcēja vairāk nekā 360 reģistrētu dalībnieku. Īpaša dalībnieku aktivitāte bija vērojama no Lietuvas, Bulgārijas un Moldovas.

Semināru atklāja Patentu valdes direktora pienākumu izpildītāja Baiba Graube, ar gandarījumu paužot: “Esmu pārliecināta, ka dodamies pareizā virzienā,  lai stiprinātu intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības jomu!”

Starptautisku iniciatīvu nozīmību savā runā uzsvēra arī Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) Tieslietu institūta direktore Undžo Mina (Eun-Joo Min): “Tiesu sistēmai un visiem intelektuālā īpašuma profesionāļiem ir jāapzinās un jāreaģē uz sabiedrībā notiekošo attīstību, jo gadiem nemainīgās intelektuālā īpašuma tiesību normas tiek piemērotas un interpretētas gadījumos, kuri dinamiski atspoguļo mūsdienu sociālekonomiskās un tehnoloģiskās izmaiņas. Un tās neaprobežojas ar teritoriālajām valstu robežām, jo intelektuālais īpašums sniedzas pāri šīm robežām.”

Seminārā savās zināšanās dalījās starptautiski atzīti lektori un intelektuālā īpašuma tiesību jomas zinātāji no Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO), Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO), Latvijas, Lietuvas un Polijas. Semināru vadīja Rūpnieciskā īpašuma apelācijas padomes priekšsēdētāja Dace Liberte. Lektori apskatīja tādas aktuālas tēmas kā: Civiltiesiskās atbildības regulējums Preču zīmju likumā, Preču zīmes reputācijas nozīme civillietās un krimināllietās, EUIPO un Eiropas Savienības tiesu prakse attiecībā uz Nicas klasifikāciju, Strīdu izšķiršana starp kolektīvā pārvaldījuma organizācijām un darbu izmantotājiem, kā arī šobrīd īpaši aktuālo tēmu - autortiesības un mākslīgais intelekts.

Apmācību noslēdzošajā daļā notika diskusija “Interneta pakalpojumu sniedzēja atbildība par autortiesību pārkāpumu”, kurā detalizētāk tika apskatīts Lietuvas apelācijas tiesas spriedums “LINKOMANIJA” lietā, kā arī Krakovas Apelācijas tiesas spriedums Polijas interneta pakalpojumu sniedzēja lietā. Savukārt Latvijas Augstākās tiesas pārstāvis stāstīja par Latvijas tiesu sistēmas pieredzi.

Par semināru:

Ikgadējās apmācības tiek organizētas ciešā sadarbībā ar WIPO un EUIPO ar mērķi nodrošināt kvalitatīvu tiesu sistēmas darbinieku profesionālo pilnveidi un tālākizglītību, īpašu vērību veltot intelektuālā īpašuma aizsardzības tēmai, kas turpmāk varētu paaugstināt tiesu spriedumu kvalitāti un sagatavotu kvalitatīvam darbam Eiropas Savienības tiesību sistēmā.

Ņemot vērā semināra auditorijas pausto interesi un augsto vērtējumu, Patentu valde, ciešā sadarbībā ar vadošajām institūcijām intelektuālā īpašuma jomā, arī turpmāk plāno attīstīt tiesnešu un tiesu sistēmas darbinieku apmācību iniciatīvu intelektuālā īpašuma jautājumos.

Patentu valde aicina š.g. 10. septembrī piedalīties ikgadējā seminārā par aktualitātēm intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības jautājumos tiesnešiem un intelektuālā īpašuma jomas speciālistiem, kas jau piekto gadu tiek organizēts sadarbībā ar Pasaules Intelektuālā īpašuma organizāciju un Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroju. Šogad, pielāgojoties šī brīža izaicinājumiem Latvijā un pasaulē, seminārs notiks tiešsaistē, reģionālā līmenī – Latvijas un Eiropas tiesu sistēmas darbiniekiem un intelektuālā īpašuma jomas profesionāļiem.

Semināra formāts un saturs, kā arī lektoru pieredze sniegs iespēju Jums pilnveidot profesionālās zināšanas un prasmes darbam ar intelektuālā īpašuma lietām. Lektoru vidū ir eksperti ar ilggadēju pieredzi no WIPO, EUIPO, Vācijas Federālās Augstākās tiesas, Varšavas Universitātes, Hāgas tiesas, kompānijas BARDEHLE PAGENBERG, Latvijas Augstākās tiesas. Eksperti dalīsies savās zināšanās un sniegs ieskatu par pierādījumiem patentu lietās tiesā; nereģistrētu, atšķirtspējīgu preču zīmju aizsardzību; dizainparaugu un preču zīmju tehniskiem izņēmumiem; intelektuālā īpašuma tiesību piemērošanu un pamattiesību aizsardzību u.c.

Semināra laikā ikvienam no Jums būs iespēja pieslēgties interaktīvai videi un uzdot jautājumus lektoriem, izmantojot tiešsaistes jautājumu platformu sli.do, izmantojot tēmturi #ipforjudges2020.

Semināra darba valoda būs angļu valoda, tā laikā tiks nodrošināts sinhronais tulkojums.

Lai pielāgotu semināra vēstījumus un saturu, kā arī nodrošinātu iespēju izplatīt semināra prezentācijas, lūdzam iepriekš pieteikties, rakstot uz: komunikacija@lrpv.gov.lv

Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar pasākuma organizatoriem.

Būsim priecīgi jūs redzēt mūsu tiešsaistes seminārā! 

Semināra programma >>>