Datums 15.–16. jūnijs, 2023
LaiksVisu dienu
Vieta Rīga
hrgevs

An international conference "The Nicosia Convention: criminal legal response to criminal offences related to cultural property" 

In the framework of the Latvian Presidency of the Committee of Ministers of the Council of Europe, an international conference  "The Nicosia Convention: a criminal justice response to offences relating to cultural property" is being organised in Riga on 15 and 16 June 2023.

The aim of this Conference is to advance the fight against offences related to cultural property by promoting the Nicosia Convention and increasing the visibility of the work being done by the Council of Europe in this field. 

2023. gada 15. – 16. jūnijā Latvijas prezidentūras Eiropas padomē ietvaros Rīgā norisināsies starptautiska konference “Nikosijas konvencija: krimināltiesiskā atbilde uz noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar kultūras vērtībām”. 

Konferences mērķis ir popularizēt Nikosijas konvenciju un palielināt Eiropas Padomes darba atpazīstamību kultūras mantojuma jomā, lai veicinātu cīņu pret kultūras vērtību kontrabandu. Norādāms, ka Konvencija ir vienīgais starptautiskais nolīgums, kas kriminalizē kultūras vērtību iznīcināšanu, bojāšanu un nelikumīgu tirdzniecību. Latvija ir viena no valstīm, kas jau ir ratificējusi Konvenciju. Konferences laikā iespējama atsevišķu dalībvalstu pievienošanās Konvencijai.

Konferenci organizē: Tieslietu ministrija, Kultūras ministrija, Eiropas noziedzības problēmu komiteja, Eiropas Padomes Kultūras, kultūras mantojuma un ainavu komiteja.

Foto: Oskars Artūrs Upenieks/ Kultūras ministrija